Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért lett akkora divat...

Miért lett akkora divat manapság ez a "lómánia"?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 18:41
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
XD
2011. okt. 16. 18:48
 2/34 anonim ***** válasza:
85%
A Magyar lovas nép!
2011. okt. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
78%
Hogy miért azt nem tudom, de egyszerűen csak egyre többen ismerik meg, mint sport és jönnek rá, hogy mennyire jó. Ennek inkább örülni kéne, mert tényleg baromi jó sport, vagy éppen életstílus. Lehet, hogy a ruházkodásra gondolsz, mostanában tényleg nagyon elterjedtek a lovas ruhák. Kicsit nevetséges, de majd jókat nevetünk, amikor az utcán lovascsizmában lesznek a divatp*csák csak mert az a menő ;D
2011. okt. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
52%
Nem hiszem, hogy azok, akik lovagolnak, divatból teszik. Ennyi erövel ha valaki kutyát tart, azt is csak divatból teszi, nem azért, mert szereti öket? Amúgy pedig a lovak nagyon szép, intelligens állat, a lovaglás pedig valamu felemelö érzés, nem hiába szeretik sokan ezt a hobbit. Szerintem a kérdésednek nincsen értelme.
2011. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem azért, mert az emberek egyre inkább kiirtják maguk körül a természetet, és amikor lovakkal vannak, az olyan, mintha újból egy kicsit "normális" életet élhetnének.


De mindig is "divat" volt a ló. A honfoglaló magyarok körében olyannyira fontos volt a ló, hogy köszönésük így hangzott: "Családod s lovad hogy van?". A lakota indiánok a lovakat ugyanolyan családtagjukként tisztelték, mint nagyszüleiket, és "szent kutyának" nevezték őket. De ha nem elég ennyi "lómánia", akkor megemlíteném még a jól ismert történetet, miszerint Caligula Incitátus-t, a lovat szerette volna megtenni Róma konzulává. De már a Bibliában is az egyik legnemesebb állatként szerepelt a ló. Egy arab legféltettebb kincse pedig a lova volt.


Tehát, nem "manapság" divat a "lómánia". A lómánia mindig is divat volt, talán azért, mert a ló külseje és jelleme olyan rendkívüli, és mert a ló "szabadságot" ad a lovasának. Amikor az ember vágtázik ,együtt kell mozognia a lóval, és mivel a ló mozgása hasonlít az emberéhez, ezért olyan impulzusok érik az agyat, mintha a saját lábaidon szaladnál. A ló megajándékozza az ember négy csodálatos lábbal, és egy csodálatos barátsággal. (Fúj, de nyálas.)

2011. okt. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Megkérdeznék egy lovat, hogy mennyire boldog attól, amikor pl. egy 100 kg-os ember ül a hátán...
2011. okt. 16. 19:15
 7/34 anonim ***** válasza:
70%
Az tök mindegy, hogy hány kiló, ha tud lovagolni, akkor meg lehet oldani, hogy csak annyira terhelje a ló hátát, mint egy 60 vagy 50 kilós ember. Amúgy a nyergek se véletlenül vannak kitalálva. De ennyi erővel megkérdezhetsz egy kutyát is, hogy mennyire örül neki, hogy a béna ember rángatja a nyakán a fojtót. =)
2011. okt. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Én póráz nélkül szoktam sétáltatni a kutyámat. Ennyit erről...Viszont azt iszonyatos képmutatásnak tartom, hogy jaj így meg úgy, hogy szeretem a lovakat, de közben csak arra használod őket, hogy Te jól érezd magad...

Én nem azért tartom a kutyámat, hogy én jól érezzem magam. Hanem azért, hogy minél több szeretetet és törődést kapjon tőlem.

2011. okt. 16. 19:22
 9/34 anonim ***** válasza:
Mar ne is haragudj de te attol erzed jol magad ha szeretetet es torodest adsz a kutyadnak.
2011. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Am meg lovakkal ugyanaz a helyzet, de oket mint mondtad masra is lehet hasznalni, nem mellesleg egy lo annyira tud orulni a hatan ulo lovasanak hogy gyakorta az eletet is rabizza (persze csak megfelelo torodes mellett bizik ennyire vlkiben)
2011. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!