Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen nagy divat manapsá...

Miért ilyen nagy divat manapság a diploma és az a hozzáállás a munkaadóktól, hogy a diplomások nagyrészének egyből jólfizető szellemi munka, az alacsonyabb képzettségűeket pedig lesz@rni? Ez nem pont olyan diszkrimináció, mint a rasszizmus?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 19:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
sok diplomás keres nettó 100 000-et, egy ács vagy egy cnc esztergályos keres 200 000 fölött.
2011. okt. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Most nem azért, de k*rvasok diplomás ugyanúgy minimálbérközeli fizetésből tengődik, mint bárki más. Hacsak nincs sokéves szakmai tapasztalata, kizárt, hogy olyan helyen kössön ki, ahol megtömik pénzzel.
2011. okt. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Egyáltalán nem divat. A munkaadók többsége is tudja, hogy a diplomások nem valók semmire. és mint előttem írták asszerint is bérezi őket.
2011. okt. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik jó valamire, annak is a semmivel szúrják ki a szemét, nehogy eszébe jusson okosnak lenni. Vegyüljön csak el szépen, és dolgozzon ingyen.
2011. okt. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%

"Most nem azért, de k*rvasok diplomás ugyanúgy minimálbérközeli fizetésből tengődik, mint bárki más. Hacsak nincs sokéves szakmai tapasztalata, kizárt, hogy olyan helyen kössön ki, ahol megtömik pénzzel."


Munkájuk haszna, az általuk megtermelt érték is ezzel azonos, tehát ez így korrekt.

2011. okt. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

"Amelyik jó valamire, annak is a semmivel szúrják ki a szemét, nehogy eszébe jusson okosnak lenni. Vegyüljön csak el szépen, és dolgozzon ingyen."


Ok, megértem hogy százból kettő képes is érdemi munkát végezni, és sajnálom őket a többi 98 miatt, de sajnos ez a kép róluk épp emiatt alakult ki. A többségük sajnos semmirevaló tudatlan léhűtő.

2011. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem lennének jók semmire, fel sem vennék őket. Egy munkahelyet teremteni egy cégnek iszonyatos költség.
2011. okt. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

"Ha nem lennének jók semmire, fel sem vennék őket."


Ebben nagyon, de nagyon nagyot tévedsz. Idén nyáron félévet a helyi önkormányzatnál töltöttem, "kölcsön" munkásként. Hát nagyon meglepődnél milyen semmire való embereket vesznek fel. Van aki a hétórás munkakezdésre nyolcra ér oda, kilencig reggelizik, tízig sétál és tizenegykor megy haza. Nézz szét magad körül is!

2011. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

És most had meséljek el valamit, a történet diplomafüggetlen.


XYZ cég alkalmazásában állok, akik a nyári hónapokban "kölcsönadtak" az önkormányzatnak. Ott rögtön közölték is velem, nem az ő alkalmazottjuk vagyok, őket nem érdekli mit csinálok, csak az a napi három órás munka amit rám bíznak legyen elvégezve. Ezért a cégemnek fizetnek havi X forintot amiből ugye én kaptam havi Y forint fizetést. El is volt, bejártam reggelente hétre, tízre általában végeztem és mentem a dolgomra.

Na ott láttam egy esetet, mikor egy úriember összetűzött a munkahelyi vezetővel, de elég komoly szóváltás alakult ki. Tudjátok mi történt?

Azonnal szerződést módosítottak, és az illetővel aláírattak egy kiegészítést, mely szerint adott naptól december 31-ig nem jár be a munkahelyére és semmilyen más az adott önkormányzat által kontrollált munkavégzési területen nem jelenik meg, oda a lábát be nem teszi. Cserében az önkormányzat vállalja, hogy dec 31.ig, szerződése lejártáig a neki megállapított fix munkabért ugyanúgy átutalja.

Most kb két hete aztán visszakerültem a cégemhez. Elmondom az itteni szokásokat is:


1. A munkaidőt ki kell tölteni!

(nem értem miért, de vannak még ilyen munkahelyek is)


No, azért meg szoktuk oldani ezt is. Hétre bemegyünk, nyolcig reggelizünk. Nyolctól tízig dolgozunk, tíztől tizenegyig pihenünk. Tizenegykor hazamegyünk ebédelni. Egy körül visszamegyünk és alszunk háromig, aztán megyünk haza.


Mindezt azért, és azoknak mesélem el akik azzal jönnek, hogy a szocializmusban létezett a kapun belüli munkanélküliség intézménye.

Ma bizony HATVÁNYOZOTTAN létezik. Ma már az emberek többségét nem azért alkalmazzák, mert a munkájukra van szükség, hanem, hogy csökkenjen a munkanélküliség. Én a régi rendszerben TSZ-nél dolgoztam, és bizony azért a 8 órából volt hogy ötöt - hatot is érdemleges és haszonteremtő munkával töltöttünk. Ma már ilyen nem fordul elő, mivel annyi embernek kell munkát biztosítani, hogy ha napi három órát sikerül valakinek dolgoznia az már szerencsés embernek mondhatja magát.

2011. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

A kapun belüli munkanélküliség mindenkor, mindenhol, létezett, létezik és létezni is fog, rendszertől, kormánytól és gazdaságtól függetlenül.

Mindez a rendszerváltás óta kezdett erősödni, a Fidesz meg a "teremtünkegymilliómunkahelyet" politikájával pedig mégjobban rátolt. Nekik sikerült elérni azt, hogy minden értékteremtő és haszontermelő munkahelyet bezárjanak és az ezáltal munkanélkülivé tett embereket közmunkásként foglalkoztassák. Na ez aztán kell a népgazdaságnak. Tudjátok mekkorát ugrik az ország GDP-je attól, hogy több százezer ember söpri az utcákat? :D


A Kádár rendszerben volt kapun belüli munkanélküliség???

Na menjetekmár...

2011. okt. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!