Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vehetném rá a szüleimet...

Hogyan vehetném rá a szüleimet, hogy a lovamat lovardába tartsuk?

Figyelt kérdés

3 éve lovagolok. Van egy lovam de ismerősnél tartjuk, viszont a bácsi elég öreg , igaz neki is vannak lovai. Nagyon jó ismerősünk, szóval nagyon kevés pénzt kér azért, hogy ott lehessen. Szénát hordani,pakolni mindig segítek. Ha kell füvet haszálok stb. Kukoricát, zabot megint csak az ismerősünktől kapunk áron alul. Szóval maradt az állatorvost meg a kovács.

Mivel a bácsi elég öreg és sajnos bármikor történhet vele valami. Viszont ő mondta, hogy ameddig bírja maradhat a ló. De én meg kicsit kellemetlenül érzem magam.

Sokat segítek neki. Az egész istállót kitakarítom, lovakat leápolom, rendet rakok a nyergesbe, felsöprök, a többi állatot ellátom és még sorolhatnám.

Meg itt edzeni se tudok rendesen, nincs elkerített karám (csak amibe vannak de ott meg nem tudok lovagolni) igaz az udvaran van egy nagy füves tér és ott szoktam. Nincs edzőm (van egy ember aki ott szokott lenni de ő nem nagyon ért ezekhez mármint régen otthon tanult lovagolni és ugye nem veszi észre a hibáimat, nem tud kijavítani). Meg nekem tetszik ez a lovardai hangulat meg hogy felvonulások, versenyekre könnyebb eljutni.

A lovardába viszont 27 ezer ft a ridegtartás (+ állatorvos, kovács) , a boxos meg 35ezer (+ állatorvos, meg kovács). Csak a lovarda egy másik városba van kb. 15perc kocsival. Busszal a lovardát nem nagyon lehet megközelíteni. Kocsival meg nem nagyon tudnának vinni csak heti 2x kb.

Az ismerősünkhöz meg ugye busszal jártam már ott van vagy 2 percre a buszmegálló. Meg néha kocsival.

Szüleim meg nem nagyon örülnek, hogy át akarom vinni mert , hogy , hogy fogok átmenni mert mint mondtam vagy heti 2x tudnak átvinni mert elég sokat dolgoznak.


2011. okt. 22. 09:37
 1/10 anonim válasza:
Szerintem, hagyd annál az ismerősnél a lovat addig míg az öreg bírja ahogy írtad is mert azt mondjuk meg tudnád csinálni hogy elmész a lovardába és meg kérsz valami edzőt vagy telefonon érdeklődsz hogy lehet-e olyat hogy házhoz jön.. és akkor kimennétek valami pusztára vagy nemtudom és akkor ott tudna neked segíteni
2011. okt. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én semmiképp nem vinném el a lovat. Egy érv szól a lovarda mellett: hangulat? Ellene:drága,messze van,kevesebb idő jut a lóra. Szóval én amig lehet a bácsinál tartanám a lovat.
2011. okt. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
09:52-es vagyok Aúgy szerintem a szüleid is ezért ellenkeznek ennyire mint amiket az előző irt! Lehet nem bírnák azt az anyagi terhelést szerintem így sem lehet nekik könnyű mert nem éppen olcsó egy ló eltartása.
2011. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem csak a hangulat miatt mennék hanem a fejlődés miatt is mert én magamnak nem nagyon tudok fejlődni.

Esetleg még azt lehetne , hogy néha átjárnánk edzésekre. Lószállítót tudunk kölcsön körni.

2011. okt. 22. 10:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha így olcsón tudjátok tartani a lovat, akkor lehet, hogy tudnátok fizetni egy edzőt... Nem tudom mennyibe kerül, de én meggondolnám, hogy van-e rá lehetőség..


Vagy, hirdessetek, hogy "munkást" kerestek, vagyis a bácsi, olyat, aki tud lovagolni, bár ez valszeg a pénz miatt elvetve, mert nem tudja fizetni...

Viszont! Van egy lehetőség! Nálunk a lovardában voltak emberek segíteni, munkanélküli program keretében. Azt hiszem, egy évet volt egy ember, szerződéssel, hivatalosan, és úgy tudom, hogy az állam fizette, szóval nem a bácsinak kéne, viszont lenne segítsége. És nálunk a lány, aki volt, kb 25 éves, nagyon értett a lovakhoz, nagyon jól lovagolt, stb... Szóval ha sikerülne egy ilyet összehozni, a bácsinak sem kéne annyit dolgozni, és neked is jó lenne... Esetleg keressetek embereket, akik tudnak lovagolni, hogy járhat oda a lovaira lovagolni, és segít neked is...

2011. okt. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 x) ***** válasza:

Nos azok után amiket lovardákban láttam bátran merem mondani: hagyd a bácsinál.

Egyébként az is elég ha eljársz hetente 2-3 alkalommal egy edzőhöz egy ottani lovon lovagolsz aztán amit tanultál kipróbálod a sajátodon.

2011. okt. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Van egy csomó jó edző, aki házhoz megy. Az én edzőm is így csinálja. És hidd el, a lovarda nem mindig fáklyásmenet. Itt jó helyen van a lovad, megbízható aki vigyáz rá, olcsó, könnyen oda tudsz jutni - ennél jobb nem is lehetne.

Ha van egy lovaglókarámnyi hely az udvaron, nem baj, ha nincs körbekerítve, attól dolgozni ugyanúgy lehet. De ha mindenképp szeretnél bekerített lovaglókarámot, akkor vegyél pár leszúrható villanypásztorkarót és szalagot, azzal vedd körbe a pályát. Ez azért sem rossz, mert versenyeken is általában ilyen körülmény van, legalább megszokja a lovad azt is.

2011. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat :)

Majd körbe kérdezgetek pár edzőt vagy ismerőst, hogy nem-e tud.

2011. okt. 22. 18:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Merrefelé laksz?
2011. okt. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében :)
2011. okt. 22. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!