Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyiket könnyebb tisztán...

Melyiket könnyebb tisztán tartani?

Figyelt kérdés
Van egy herélt és egy kanca lovam. A kanca farka mindig összecsomósodik és nehezen tudom kifésülni, és akkor is sokat kitépek. A herélttel könnyű dolgom van. Gondolom ez mind azért van mert a kanca lepisili a farkát, a herélt ugye meg nem. Van jó tipp, hogy mivel tudnám könnyebben tisztán tartani a farkát?
2011. okt. 22. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
mosd ki a farkát, aztán söréysprayvel könnyen ki tudod fésülni
2011. okt. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Sörényfény. Az autós műszerfal ápoló szilikonos izé is jó és olcsó, van belőle szagtalan, ha nem akarod, hogy citrom vagy óceánillatú lovad legyen.
2011. okt. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ez hülyeség... Az én heréltem meg összaszarja, mert a répánál vannak tök rövid tincsek, amit mikor megemel, pont odalóg... Emellett alapból hamar betincsesedik a farka, szálazás után rögtön, az meg csak rátesz, hogy minden nap belehempereg a kaksiba, meg ráfekszik, stb...
2011. okt. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszolonak mondom de én most abból amit irtál azt tudom levonni h nem trágyáznak naponta 2 szer ami alap dolog a lovaknál ha ninncs trágya akkor bele se tud feküdni szal elsőbb inkább trágyázd ki a lovad !
2011. okt. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Nem kell napi 2x kitárgyázni, elég egyszer is, de nem hiszem, hogy te éjszaka őrt állnál a lovad mellett, hogy mikor potyogtat. Ha te este 8kor beengeded a frissen almolt helyére és ő éjfélkor potyogtat, majd belefekszik, akkor bizony szaros lesz, hiába almosz te akár napi 4x is. Persze vannak olyan okos lovak akik csak egy sarokba potyogtatnak és nem szarják tele az egész boxot.


Az én kancámnak is összeáll a farka, mondjuk mosáskor én balzsamozom neki, akkor könnyű kifésülni, de pár nap és ugyanolyan lesz. A sörényfényt drágállom, most valami olcsóbb megoldást keresek.

2011. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem csak az a megoldás, hogy kimosod télen a mínuszba nem fogsz lovat mosni még ha nagyon csomós se mert megfázik én azt javaslom, hogy szálazd ki a lovad farkát egy-két naponta és ne fésűvel hanem egyenként kézzel akármilyen csomós volt ... amúgy meg a farokspray is csodákra képes de semmiféleképpen ne fésüld és ne tépd ki remélem szerencsével jársz :)
2011. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom valamelyik technikát, hátha sikerrel járok! :)
2011. okt. 23. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!