Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit képes egy ló folyamato...

Mennyit képes egy ló folyamatosan menni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy hány kilométer, amit meg tud tenni pihenés nélkül, ami még nem árt neki. Persze nem folyamatos vágtában, hanem felváltva, poroszkálva stb.
2011. okt. 26. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Ha sokat dolgozik, akkor szerintem egy olyan 1-3 órát. Kilométerbe pedig attól függ milyen gyorsan mész.
2011. okt. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Távlovasok 120 km-t tesznek meg vágtában - asszem 40km-enként kontrollra osztva, itt pihennek egy picit a lovak. De ezek arabok, és nagyon szívósak ám :)
2011. okt. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-3 órát?? Egy átlagos tereplovaglás is több ennél.
2011. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lotol es tereptol fugg.
2011. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lovagoltam már reggeltől-estig folyamatosan, mindössze délben egy órányi megszakítással, amíg a ló is evett-ivott. Majd este 7 körül megint pihent egy órát, abrakolt, ivott, szénát is kapott és mentünk tovább, este 11-kor szálltam le róla. Másnap még csak izomláza se volt (továbblovagoltunk, már rövidebben, de amúgy is muszáj átmozgatni a lovat ennyi meló után). És nem arab, hanem kisbéri félvér kanca.

Az arabjaimmal a 80-100 km teljesen rendben van, pár óra alatt lepörgetjük.

2011. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Imádom a lovakat, de nem értek hozzájuk. Csak csodálom őket.

2011. okt. 27. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!