Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Majdnem két hetes kislányom...

Majdnem két hetes kislányom mennyit szopizhat? Ráteszem a cicimre, és 35 percig kisebb megszakításokkal folyamatosan szopik. Hány ml-t szívhat magába?

Figyelt kérdés

Nem mérem minden szopizását, nem ajánlotta a védőnő, se az orvos, mert stresszelhetek tőle.


Köszönöm a választ


2011. márc. 11. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Amíg a baba nem elégedetlenkedik addig ne mérd neki. De az átlag gyerekek kb 100 ml körül szoktak ebben az idöben enni. ez lehet csak 50 de lehet 120.
2011. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Most éjszaka kibírt 4,5 órát két etetés között. Ha éhes, biztosan sírna? És mi van, ha csak olyan keveseket eszik, hogy azzal megelégszik, de nem szól, hogy éhes?

(Bocsánat, csak még nem sokat sírt amiatt, hogy éhes lenne)


Én meg képtelen vagyok elhinni, hogy megenne akár 80-100 ml tejet a mellemből, ha én alig tudok fejni belőle.

2011. márc. 11. 12:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Ők többet ki tudnak szívni, mint te fejni. Én én kislányom nem evett 100 ml-t ennyi idősen, kb. 70-80 ml-t. Egyszer azt olvastam, hogy az a gyerek, aki nem kel fel éjjel enni, az nem érzi az éhséget. Az enyém érezte:( A 35 perc alatt folyamatosan nyel is, vagy egy idő után cuminak használja? És ha már nem nyel levennéd? Sírna?
2011. márc. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. ennyi idősen még az enyém is ennyi ideig szopott.
2011. márc. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy te tudsz-e fejni vagy sem, nem jelent semmit! Sokaknak be sed indul a tejleadó reflexük a mellszívó hatására, viszont a babájuk gyönyörűen fejlődik a szopitól. Bízz a babádban, tud ő szólni, ha megéhezik! Nagyon ritka, hogy egy kisbaba ne érezze az éhséget. Különben nem az a lényeg, mennyit szív ki, hisz anyatej és anyatej között is nagy a különbség! Az mindig a te babád számára, az ő igényeinek megfelelő minőségben és mennyiségben termelődik. Nem az a lényeg, hogy mennyi ideig szopizik, mert lehet, hogy jórészt cumizik a melleden... Ha kibír 2 evés között minimum 2 órát, akkor eleget eszik, nyugi!
2011. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom hetente jön a védön és méri a babát. Ha úgy látod hogy fogyna akkor hívd fel a dokidat. De ha nem sír és nem látod fogyni akkor semmi baj nincsen.

Nekem éjszaka csak 1x ébredt fel de ha napközben éhes volt rettenetesen tudott üvölteni, így tuti érezte hogy éhes.


ne aggódj semmi baj nincs vele. amúgy egyszer kipróbálhatod hogy egy jó fejögéppel lefejed és cumisüvegböl adsz neki. nem fog leszokni a ciciröl ne aggódj.

2011. márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne adj neki üvegből.

Amúgy babák sokkal többet ki tudnak szívn, mint te akármiylen csodafejőgéppel kifejni.

Ne méregesd mennyit eszik, hetente 1x megméred, ugyanazon napon, összedod havi szinten és ha átlagban meghízza 100 gramot, teljesen jó.


2 éve szoptatok, soha nem mértem mennyit evett

2011. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor előfordulhat, hogy érzi az éhséget, mert éjszaka fel kell, ha éhes, nyöszörög, és akkor etetem.

Nappal mindig én keltem, mert alszik egész nap.

Van, hogy cumizik már a szopi végén a mellemen, akkor már leveszem.

De sokszor nyel, de nem folyamatosan, talán összeszív pár adagot és egyben nyeli le.


Majd hetente fogom megmérni, gyakrabban nem szeretném, mert az első héten is tiszta ideg voltam, hogy nem kezdett el hízni.

Most is ettől félek, mert rengeteg a kaki és pisi. Akkor mi marad meg benne?

2011. márc. 11. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha sokat pisil, kakil, akkor eszik is :) ha nem enne, nem lenne mi kijöjjön :) Ne nyugtalankodj, az árt a tejtermelésnek!
2011. márc. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Mi marad meg benne? Minden, amire szüksége van.

Az anyatej 1,5-2 óra alatt kiürül a gyomorból, annyira tökéletes az összetétele, annyira kevés dolga van vele a gyomornak! És már megy is tovább a bélbe felszívódni!


Egyébként: nyugodtan hagyd magadon cumizni is, azzal is serkentheted a tejtermelést. Ha leveszed, de nem reklamál, az persze nem baj, akkor úgyis jó nyilván. :) De ha még visszakéreckedne időnként, akkor tedd vissza. Tudni fogja ő, hogy mi hogyan jó neki.

2011. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!