Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terep - díjlovas nyereg?

Terep - díjlovas nyereg?

Figyelt kérdés

Kb fél éve kezdtem el lovagolni, és minden álmom, hogy egyszer (és többször is) tereplovagláson vegyek részt. Természetesen tudom, hogy ez még nem holnap lesz.

A jelenlegi oktatómmal díjlovas nyeregben tanulok lovagolni, kérdésem, hogy díjlovas nyereg alkalmas tereplovaglásra is?


2011. okt. 31. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem a legkényelmesebb, de abban is lehet terepezni.
2011. okt. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Én voltam kint díjlovas nyeregben. Semmi baj nem volt. Bár mivel vadász vágtázol terepen leginkább ezért ahhoz nem olyan jó, mert a díjlovasnyeregnek mindig egy kicsit hosszabbra van hagyva a kengyel, ha meg rövidebbre veszed elhagyja a lábad a térdtámaszt. De megoldható volt.
2011. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Én is voltam díjlovas nyeregben terepen, nem is egyszer, sosem volt gond, észre sem vettem, hogy abban vagyok :D
2011. okt. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen jó, amikor nem volt más, simán jártam terepre díjlovas nyeregben. Sőt, gyártanak is olyan nyerget ami kifejezetten túra ÉS díjlovas.
2011. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Én meg még távlovas versenyt is a díjlovas nyergemben nyomtam végig többször. Van egy csúcs nyergem, imádom, Isabelle Werth féle Wintec nyereg.

Aki nem tud hosszabb kengyelben könnyített vágtát, annak üzenem, hogy üljön vissza futószárra. Terepen kifejezetten biztonságosabb a hosszabb kengyel és simán lehet abban is könnyíteni.

2011. nov. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát! :)

Kérdésem, hogy díjlovas nyeregben ugratni is lehet? Terepen előfordulhat, hogy egy kisebb akadályt szükséges átugrani.

2011. nov. 1. 12:17
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
80-90 centiig szőrén is kényelmesen ugrottam, úgyhogy a díjlovas nyereg se lehet akadály. ;)
2011. nov. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!