Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy problémás lóból - jó,...

Egy problémás lóból - jó, nyugodt ló lett?

Figyelt kérdés

Veletek történt már olyan / hallodtatok már róla, hogy egy problémás (pl. rúgós, csípkedős, harapós) lóból nyugodt , kiegyensúlyozott lovat "faragtak"?

Szerintetek mi kell ehez az egészhez? Vélemény, történetek stb.


2011. nov. 3. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Mostani lovam: hozzám került 8 évesen:a farához mentem rúgott, 2 szer úgy megharapott hogy kórház lett a vége, KÉT erős férfi feszítő zablával! alig bírta vezetni, ha befogtam alig bírtam megfogni.. :S nem mertem ráülni úgy hogy ne lett volna futószáron mert levágott volna (sokszor így is.

*teltek az évek*

a lovat nem bántottam és most: a sörényét elég ha fogom és bárhol vezethetem, csikózablával hajtom,de nincs rá szükségem mert szóra csinál mindent és kötőfékben lovaglom (akár terepen is).

Nos, ez nem csoda mindössze a megfelelő bánásmód.

2011. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van egy shagya arab heréltem, ajándékba kaptam, akié volt, azt mondta, mindegy, mit csinálok vele, csak a portáról tüntessem el. Még kötőféket sem lehetett rátenni. Ez a ló most magától odajön, bújós, hízelgős, semmi gond vele. Lovaglása is úgy kezdődött, hogy amint a lovas fel akart szállni rá, azonnal lapjával hanyatt vágta magát a paci. Ez is múlt idő!

Ennyit jelent, hogy hogyan foglalkoznak egy lóval, hogyan szeretik vagy nem szeretik...


Másik eset: kisbéri csődör, hároméves, előző helyén a lovászok ketten vezették, mégis rendszerint végighúzta őket a betonon a karámig. Nálam: a hároméves lányom kezébe adhatom a vezetőszárat, simán elsétál mellette. Megint csak nem varázsoltam, semmi suttogó módszer vagy hasonlók, egyszerűen hozzáértő, tisztességes bánásmód Ennyi a titka. De millió példát hozhatnék még.

2011. nov. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10%
Az én lovam 6évesen került hozzám. Első látásra beleszerettem. Pedig, mindenkit ledobott aki csak ráült. Mindíg elszabadult, harapott, rúgott. De én végig kitartottam mellette, mert láttam benne valamit, azt a dinamikát, ugróképességet, és akaratot ami a díjugratáshoz kell. Most 2éve van meg. Az óta már átlovagolta az edzőm, lovardát váltottunk, átmentünk pár elég súlyos betegségen is, de most újra munkába álltunk. Nemsokára megint díjugrathatunk. A tavalyi télen kezdett normálisan viselkedni az átlovaglása után. Akkor már símán ugrottunk 130cm-t. Most nagyon normális az új helyen. Kicsit rodeózik, mert eddig sokat állt. (2hónapig nem lehetett munkában betegség miatt) De most (mivel ugrál és jókedve van) ezért nem fáj semmije. Egyik betegségénél kórházba került és megvakult a bal szemére, de én végig ott voltam mellette. És ezt most fogja meghálálni. Valamint eleve rossz helyről hoztuk el. Már nagyon korán 2-3éves korában ültek rajta, ugratták... A vizestálcától még mindíg retteg... Amint nyerget raksz rá elkezdi rágni a vasat,fát vagy amihet kivan kötve. Ha két olsalra van kikötve akkor hátrafordul és megakar harapni, de nem teszi. Minden esetre én így is imádom! Fél szemmel is! Nem befolyásolja semmiben, és büszke vagyok rá, mert nem nagyon foglalkozik vele!
2011. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak attól függ, hogyan bánsz egy lóval... Ugyan olyan, mint egy kutya... Ha mindig megverik, mindenki csak bántja, nem fog bízni az emberben, és agresszív lesz... Nálunk van egy ló, akit mindig vert az előző gazdája, akkora a marja mint egy műlesikló pálya, mert nagyon sovány volt, és mindig megharapta... Most egy iszonyat kedves, jóindulatú, becsületes öreg paci, aki mindent megcsinál, amit kérsz tőle, nem ijed meg, nem játszik, semmi... Ráültethetsz egy két éves gyereket is, csak mégjobban vigyáz rá...
2011. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2010: magam alá kaptam egy ágaskodós, ijedezős, mindentől félős versenylovat

2011: rendíthetetlenné nőtt a bizalmunk, egy vékony kötélkével a nyakában nyargalászunk a legextrémebb helyeken, jöhet bármi, bízunk egymásban, és amíg én nyugodt vagyok, Ő sem fél semmitől! :)


Mit tesz a szeretet...

2011. nov. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!