Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Mitévő legyek idegren...

S. O. S! Mitévő legyek idegrendszeri alapon nagyon problémás kutyámmal?

Figyelt kérdés
Jó napot kívánok Hölgyek és Úrak!Sürgősen segítségre lenne szükségem!!!Van egy kutyám akinek idegi problémája van,így agresszív emberekkel,más állatokkal is és velem illetve a családtagokkal is!A kutyát 6 hónapos korában találtuk körülbelül,Most 1,5 éves körüli lehet(mikor találtuk vártunk 1 hónapot de nem jelentkezett senki érte,raktunk ki plakátokat,menhelyeket ,közeli és távolabbi orvosokat is értesítettünk de semmi,ezután beoltattuk,be chipeltetük,féregtelenítettük,ivartalanítottuk,stb.stb.A kutya félénk,harapós volt de azt hittük csak azért mert verhették előző gazdái stb....A kutya többször megharapott,oda kapott nem csak nekem hanem a családtagoknak is illetve más embernek is próbált már,legye az gyerek vagy felnőtt.(szájkosárral sétáltatom),megmássza a lábam,nem tudom miért csinálja,elvileg ez dominancia,ha felállok,ellököm,meg harap!Etetésnél is agresszív,harapós,Bármit csinálok vicsorog,harap!Szuka kutya,ivartalanítottuk de nem segített semmit,Elvittük már dokihoz is hogy kivizsgálja nincs e idegi problémája,de sajnos kiderült h a kutya idegileg sérült :( Csak azért tartottuk meg mert esélyt(már a 10.esélyt kapta,csak miattam maradhatott eddig is itt :S) akartunk adni neki h legyen egy otthona,meg ennek ellenére szeretjük.A kutyust soha nem bántottuk se én,se a családtagok!!!Volt már előtte kutyám( (4 hónapos volt,mikor megkaptuk a "gazdáiktól")egy félig farkas,félig Német juhász,problémás,harapós kutya,de 4 hónap után hálás,szerető társsá vált,őt is verték de nálunk kiegyensúlyozott lett).Nem tudom mit csináljak a mostani kutyusommal,Kutya suliba is járt/jár de semmi javulás,már a kutyakiképzők is azt mondták hogy reménytelen eset :( Nem nagy kutya,kis-közép termetű így vissza tudom fogni,de utcán közlekedni szinte nem lehet vele (szájkosárral is ugrál másra,harapna és a kaját venné ki a kezükből,húz és ugrál össze vissza ha kutyát,embert lát,és harapna)mint itthon is :( Teljesen elvagyok keseredve h kb 1 éve nem változott meg kicsit se....tudom h felelősséget vállaltam érte stb...de anyukám szerint adjam oda vagy menhelyre adjam be,mert nem fog változni és nap mint nap megharap amikor csak teheti :( Igaza van anyumnak,hogy reménytelen ha az orvosa is azt mondta h el kéne altatni? Kérem aki tud segíteni,mitévő legyek,vagy ők mit tennének a helyembe?Adjam oda vagy altassák el? :( Előre is nagyon-nagyon köszönöm a válaszaitokat!Bocsánat hogy ilyen hosszúra sikerült :S 16/L
2011. okt. 29. 15:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Ha minden úgy van, ahogy leírtad és sem a doki, sem a kiképző nem tévedett az állapotàt illetően, bàrmennyire is fàjna, én elaltatnám. :(
2011. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,marha értelmes volt -,- !Minek írsz ha nem tudsz normálisan válaszolni,főleg ne ilyet h lőjem le :(
2011. okt. 29. 15:38
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Miért hazudnák ilyen dologba?Igaz amit írtam,így van minden sajnos.Hát tényleg csak az altatás maradna?:'(
2011. okt. 29. 15:41
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
A kutyus sajnos közveszélyes, el kell altatni mielőtt bárkinek baja esik. Sajnálom.
2011. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
11%
Kutya pszichológus talán ő még tudna segíteni. Vagy vannak kutyáknak akupunktúrás kezelések amik idegileg nyugtató hatással vannak rá,de sajnos ezek nem olcsó dolgok :S
2011. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Most kinek adnád oda? Bocsi, de ilyen kutya senkinek sem kell még ingyen sem. Ha beadod menhelyre, onnan sem fogja senki elvinni. Az a baj, hogy ez a kutyus tényleg beteg, így máshol sem tudnak majd nagyon mit kezdeni vele. :(
2011. okt. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
37%

Szia!

Több okból lehet egy kutya agresszív. Ennek három főbb oka van: Félelem okozta agresszió!, Frusztráció okozta agresszió!, Hatalomból eredő agresszió!

Félelem okozta agresszió:

Egy félős kutyának elsődleges célja, hogy elkerüljön egy esetleges konfliktust. a konfliktust pedig csak úgy kerülheti el, ha nem lépjük át a kutya által biztonságosan ítélt távolságot. Egy ilyen zavarral rendelkező kutyát csak olyanok tartsanak, akiknek már vannak tapasztalatai erről a jelenségről. Ez nemcsak azért fontos, hogy megelőzzük a baleseteket, hanem azért is, hogy az állat újra visszailleszkedjen a környezetébe. Bár a visszailleszkedés a legtöbb esetben lehetséges, szakértelmet, és elsősorban sok türelmet és időt igényel! A más kutyákkal szembeni agresszív viselkedés ugyancsak a biztonság érzésének hiányán alapul. Ne becsüljük alá a fizikai megterhelést sem, ami ugyan csak bizonytalanságot kelt a kuyában. Egy ilyen állapot a krónikus stressz állapotával hasonlítható össze, ami egészségügyi problémákhoz vezethet.

Tipp: Engedélyezd kutyádnak az ismerkedést más fajtájú és korú kutyával.

Az agresszió okai:

-kutyákkal és emberekkel való kontaktus hiánya

-helytelen tartás

-hiányzó vagy nem kellő mértékű kötődés

-mindezekből következően: a környezethez való alkalmazkodás hiánya, bizonytalanság,félelem.

2011. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Nem úgy gondoltam, hogy hazudsz... Hanem úgy hogy esetleg téved a doki v a kiképző...
2011. okt. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
51%
Én megnézetném még egy-két állatorvossal, biztos ami biztos, és ha mindegyik szerint javíthatatlanul veszélyes, akkor sajnos altatás. Ha bármi kétség merülne fel az állapotával kapcsolatban, azaz ha nem biztos, hogy idegrendszeri problémája van, akkor viszont keressétek fel a Cerberos kutyaiskolát, ők kimondottan problémás kutyákra vannak berendezkedve. Náluk is kellett már altatni agresszív kutyát, szintén idegrendszeri problémák miatt, de minden más esetben, ha a gazdi is együttműködő, tudnak segíteni.
2011. okt. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Frusztráció okozta agresszió okai:

-a fajtának nem megfelelő tartás, az igények hiányos vagy teljes mértékben hiányzó kielégítése (mozgásigény például)

-ingerszegény környezet, az alkalmazkodó képesség határainak túllépése

Mindezekből következően: állandó frusztráció, viselkedés zavar.


Hatalomból eredő agresszió:

-Tisztázatlan rangsor

Többé -kevésbé tudatosan egyszer minden kutya megpróbálja felülírni a fennálló hierarchiát. minél magasabb pozíciót tulajdonít magának a kutya, saját magát annál több, a csoport többi tagját annál kevesebb joggal ruházza fel. Ezért kell a kutya gazdájának betölteni az úgymond "falkavezér" szerepét. a kutyának magasabb pozíciót egyértelműen az embernek kell betöltenie. Egyrészt mert a kutya az ember világában és és annak megfelelően kell viselkednie, másrészről pedig a kutya erősebb az embernél.

A szilárd rangsor elfogadtatása már kölyök korban meg kell hogy történjen. Ha ez elmarad később hiába próbálkozunk a kutya hatalmi törekvéseit megfékezni.

2011. okt. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!