Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem tudom beugratni...

Miért nem tudom beugratni vágtába?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje lovagolok, nagyon jól megy, szinte mindent meg tudok csinálni amit az oktatóm mond. Vágtáztam is már rengetegszer, de sajnos beemelni nem tudom rendesen a lovat vágtába. Makacs is, az tény, de tudom hogy én csinálok valamit rosszul, esetleg nem egyértelmű a csizmasegítségem, valamint az oktatóm szokta mondani hogy kicsit beugratásnál előredőlök és így nem tolom meg csípővel. Másik gond meg hogy általában hamar vissza is esik ügetésbe a ló. Valakinek esetleg lenne egy jó ötlete hogy ezen hogyan lehetne változtatnom?

2011. nov. 3. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

valószínü ,hogy hiányos az elökészítés.


1. lépés:félfelvétel

2.belsö állítás

3. belsö csizmádat odazárod ,hogy meghajlítsd köré a lovat

4. amikor az elöbbieket sikeresen végig vited a lovon akkor felhuzod a külsö csizmát és rátolsz derékkal ,belsö csizma a hevederen külsö a heveder mögött. ez csak az én módszerem nem kötelezö így de lehet ,hogy célszerübb mint belehajszolni a vágtába.

2011. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Belehajszolni nem szeretném meg nem is szoktam tudatosan, ugyanis nem működik, a ló csak robog és nem tudok vele mit kezdeni. Na meg az oktatóm is leállít olyankor.
2011. nov. 3. 19:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, a belehajszolás csúnya, és felesleges is... Amiket leírt az első, az nagyon jó... Nekem is nehézségeim vannak ezzel, pont így, ahogy leírtad... Nem ugrik be, csak rohan, pedig mindent megcsinálok, amit leírtatok, és ha be is ugrik, visszafelé lovagolom, mert előredőlök, és fogom is, ezért két vágtaugrás után visszaesik ügetésbe... Gyakorolni kell, lesz ez jobb is, csináld mindig, amit az oktatód mond:)
2011. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"beemelni vágtába"?

Előkell készíteni a lovat. Vagy ügetésből vagy lépésből beugratni vágtába (egy sarokban) Ilyenkor a szár lazán támaszkodik (nem lötsög, nem húz) és határozott csizmasegítség. Gyakori hiba hogy a lágy lötyög a kengyelben, a lovas nyomja a lábát folyamatosan, erősen, közben a csizmája nem ér oda a ló oldalához.

2011. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
y* láb*
2011. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Beemelés:

Fél felvétel, belső csizma keretben tart, külső láb ugraszt, laza kéz (de nem engedi, hogy belöttyenjen a szár!!), és csípő :)

Hogy ne ügessen le:

Csizmával, ha érzed, hogy kezd visszaesni, alá töltesz.

2011. nov. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Hát, valamiért nekem is gondjaim vannak vele, úgy, hogy nyáron még minden ment tökéletesen...
2011. nov. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha kinnt vagyok a lóval akkor nekem is jobban megy, de mikor fedelesben vagyunk egy kicsit lustább és nehezebb beugratni.
2011. nov. 4. 05:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kint ment jobban... De ez érthető, nagyobb tere van a lónak, több kedve van kimenni, és dolgozni... Frissebb, etc..
2011. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!