Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem tudom soha vágtába...

Miért nem tudom soha vágtába beugratni a lovamat?

Figyelt kérdés

Eddig 5x vágtáztam, akkor is csak nagyon nehezen sikerült. Nagy volt a kör, azzal nem volt gond, külső láb hátra, belső előre, és rengetegszer belerúgok (milyen rondán hangzik már :S) a lóba, de nem képes vágtázni, csak olyan gyorsan üget, hogy beleszédülök. Egyszer sikerült egyből beugrasztanom, aztán márcsak úgy, hogy ügettem vele néhány kört gyors tempóban, aztán séta, rácsaptam a vállára pálcával, aztán sétából ugrasztom be, de rendes módon nem sikerül. Egyszer próbáltam pálcával rásegíteni, akkor elkezdett rúgni, majdnem leestem. Miért lehet?

Ami még a vágtával kapcsolatos: Ritkának számít, ha 3 kört képes vagyok folyamatosan vágtázni, ha sikerül beugrasztanom, pedig hajtom, nem húzom a szárat, mégis elkezd sétálni vagy ügetni. Ez miért van?


2010. nov. 22. 17:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Keress egy edzőt! Így látatlanba nem lehet megmondani, vagy elfásult lusta a ló vagy valamit máshogy/rosszul csinálsz.
2010. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Oktatóm szerint rosszul csinálom. De nem értem miért. Nem használok beugratáshoz pálcát elsőre (csak amikor sétából ugratom be), ahogy kérte az edző, külső láb hátul, belső elöl, derekammal is tolom, cuppogni is szoktam, szoktam azt is mondani, hogy váááágtát, a legfontosabb pedig hogy határozott vagyok, de mégse sikerül.
2010. nov. 22. 17:51
 3/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lehet ezt eröltetni, érezni kell a lovat.

Minden ló más.

Az elözö hozzászóló is irt értelmes választ, fogadd el, de ha türelmetlen vagy és csak azt akarod, hogy a ló figyeljen rád akkor nem fog menni. A ló az nem kocsi.

2010. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Hát most írhatnánk ide mindenfélét de látni kéne hogy mit hogy csinálsz, hogy reagál rá a ló. Mindig ilyen volt? Nem tudsz valakit megkérni hogy segítsen?

Én leginkább úgy tanultam hogy ügetek egy pár kört, aztán sarokkal 'bökdösöm' hogy tudja hogy vágtázni kell, de ha nem ugrik be egyből akkor pálcával addig ütögettem míg be nem ugrott vágtába (ezt úgy kell érteni hogy a pálcával is inkább bökdöstem addig míg nem "fogta" fel hogy vágtázni kell)

Hát ezt leírni így nehéz :)

Persze ha sikerül beugrasztanod és végeztek, utána dicsérd meg hogy tudja h jól csinálta. Még ez is előny lehet ha legközelebb emlékezni fog rá :)

2010. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, akkor keress egy másik edzőt, nem egyszer jártam úgy hogy ha hallgattam az edzőre akkor semmi nem sikerült, de mikor váltottam és ugyanúgy csináltam mindent akkor már ment.

Edző is lehet hibás!

2010. nov. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Nem erőltetem és nem vagyok türelmetlen. Persze, elfogadom mások véleményét, mert tudom, milyen rossz az, ha bántanak a véleményed miatt. Pálcát hiába használnék, csak kiakadna a lovam, mert amikor próbáltam, akkor is csak rúgott és majdnem leestem. Azt nem tudom, hogy eddig is ilyen volt-e, mert - mint írtam - eddig csak ötször vágtáztam vele. Az a baj, hogy nem lenne szívem edzőt váltani..Ő a legjobb fej csaj a lovardában (csak női oktatók vannak), kedves és megérteni, ha félek valamitől lovaglás közben, mert ő is annyi idősen kezdte, mint én, de emellett unszol, ha leesek (pfú pénteken milyen balesetm volt :S), nem mondja azt, hogy nem kell visszaülnöm, ha nem akarok, hanem elmondta, hogy ma leesett egy 7 éves kislány is, és ő is visszaült és hát ez a büszkeség.. :/ Kétszer voltam más oktatóval (az eredeti nem ért rá) az egyik teljesen máshogy tanított mindent (ami az eredeti oktatómnál lent van, nála fent, előrébb kell húznom a lábamat, nem hagyta, hogy gyorsan ügessek, míg az eredeti csak vánszorgásnak nevezi azt a tempót, amit az a lány ügetésnek), a másik meg azt akarta, hogy üssem-vágjam. Futószáras voltam, és azt akarta, hogy a szár gumi részével csapjak rá a lóra, meg egyébként sem kedvelem a stílusát.

Köszönöm szépen mindenkinek a választ. =)

2010. nov. 22. 18:07
 7/33 anonim ***** válasza:

Nem vagy határozott. Ezt a lovad mondja és ő veled dolgozik. Ha határozott volnál, akkor beugrana vágtába, ugyanis önmagában a határozottsággal bármely ló irányítható alapszinten.

Nincs elméleti tudásod. Fejleszd.

Szemét vagy vele. Minek rúgdosod? Ez nem focilabda, elsőre is tökéletesen értni mit akarsz, csak nem csinálja meg. Miből gondolod, hogy másodikra meg fogja, ha tovább rúgod? Itt jön be az, hogy remekül közlöd vele: még gyenge is vagy, aki nem képes érvényre juttatni akaratát. Magyarul a ló se nem tisztel, se nem fél tőled, nincs oka engedelmeskedni.

Következetlen vagy. Ha valamit akarsz, majd egyre nagyobb bünetéseket helyeznél kilátásba, akkor menne szépszóra a ló. De nálad ilyen nincs, meg a fordítottja se: ha jól csinál valamit megint következetesen jutalmazni kell.

Nem kommunikálsz vele. Ha figyelsz rá, és néha szivességet teszel neki, akkor ő is hajlamosabb lesz szivességet tenni és lovagoltatni, ugyanis ez egy olyan állat, ami "tükrözi" a lovasát - csak tegyük hozzá, az igazi személyiségét, és nem azt az eltorzított képet amit mindenki őriz magáról (mert magát mindenki jobbank látja, mint amilyen).

Kb ennyi hiba van, amit az írásod alapján mondani tudok.

2010. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Írás alapján...Nem rugdosom, de te is tudod hogy mire gondolok. Akár hiszel/hisztek nekem, akár nem, én csak azt csinálom, amit az edző mond. Szerinte jól csinálok mindent, azt viszont ő sem érti, hogy miért nem sikerül beugrasztanom. Egyébként nem támadólag, csak érdekel: Hogyan lehetek szemét egy lóval?

Köszönöm neked is a választ. :)

2010. nov. 22. 18:12
 9/33 A kérdező kommentje:
Amúgy mégegy dolog: Honnan veszed, hogy nem jutalmazom? Talán ott vagy az órákon? Komolyan nem értem az emberket, hogy honnan szednek dolgokat, amiket le sem írtak.
2010. nov. 22. 18:13
 10/33 anonim ***** válasza:

A vágtába beugratás nem annyiból áll, hogy külső láb hátrébb, belső a hevederen.


A lovat vágta előtt rövidítjük, félfelvételekkel, tehát nem belehajszoljuk a vágtába, mert annak semmi értelme. Az nem vágtába beemelés, hanem belehajszolás.


Általában sarkon ugratunk be vagy kiskörről, ami annyit tesz a gyakorlatban, hogy félfelvételeket csinálsz, leülsz tanügetésbe, a belső ülőcsontodra teszed a testúlyodat.


A belső csizmád a hevederen, valamint a belső szárral adod a megfelelő állítást a lónak. A külső csizma hátrébb, ezzel tolod a lovat.


Amint a ló beugrik vágtába a belső száron engedsz. A vágtát úgy tartod fent, hogy mindig ezeket a beugrató mozdulatok csinálod.


Na ez van a nagykönyvben megírva. Pálcával rásegíthetsz, de ez sem agyonverést jelent, csak egy figyelmeztetés a lónak a beugratás pillanatában.

2010. nov. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!