Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet ezt? Befolyásolja a ló...

Lehet ezt? Befolyásolja a ló teljesítményét, vagy csak egyszerűen nem szokás?

Figyelt kérdés
Kezdem az elején. Nekünk 2 lipicai kancánk van otthon, tisztavérűek, (de nem versenyzünk velük) de már csak azért is, hogy megmozgassuk őket, a szénát lovaskocsival hozzuk, és nem traktorral, vagy akármivel. Arra lennék kíváncsi, hogy akinek pl. ügetője, vagy valamilyen tisztavérű lova, sportlova van, az is bírja ugyanezt csinálni. Egyáltalán mennyire befolyásolja a versenyteljesítményt, ha pl. egy fogatra is kiképzett sportló lovaskocsit húz (szénával, vagy kukoricával megrakva), vagy csak egyszerűen lovaskocsit teher nélkül. Félre ne értsétek, nem akarok én semmiféle ilyesmit csinálni, csak egyszerűen eszembe jutott a kérdés. Persze gondolom, ha már valaki egy sportlovat tart, versenyzésre, akkor az ilyen problémákat is megtudja oldani más módon is, mégis érdekelne, hogy ez mennyire befolyásolná a ló versenyteljesítményét.
2011. nov. 4. 06:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más mozgásformát követel a lótól a kocsi húzása és a lovas alatti munka. Csak egy példa: a kocsit húzó ló, ha fordul, a rúd miatt nem meghajlik, hanem inkább oldalazóhoz hasonlít a mozgása. Egyszer-egyszer vélhetőleg semmi baja nem lenne a dologtól, de rendszeresen okozhatna gondot.
2011. nov. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem szokás... Semmilyen szempontból, más a kettő teljesen... Nem tudom megmagyarázni, de nekem nagyon nem illik össze.. Ha van egy lovad, amit pl díjugratásra tartasz, akkor mindig a legjobbat kell nyújtsa, amikor csak tudsz, arra gyakorolsz vele, stb, és nem fogod be kocsiba. Ha díjlovad van szintúgy, annak még a külső is jobban számít... Más segítségeket kell adni, nem hiszem, hogy ha versenyeznék egy lóval, akkor hagynám, hogy kocsizzák, és máshogy irányítsák, stb... Fontos itt még a sérülés is szerintem, szóval azért egy világbajnok lovat nem fognak csak úgy kocsizgatni, nehogy véletlen neadjisten valami baja legyen... A megint sokadik különböző dolog, hogy aki versenyez, az megteheti, hogy máshogy hordja a szénát/szalmát, vagy külön lovat tart erre, Pistabácsinak meg az utca végén nem az a fontos hogy a lova (akármilyen is) jól menjen lovas alatt, hanem hogy szegény el tudja végeztetni vele a munkát, pl hordani dolgokat, menni ide-oda...
2011. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!