Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami rendellenesség áll a...

Valami rendellenesség áll a háttérben vagy csak rossz szokás? :O

Figyelt kérdés
Mióta hozzánk került a kutyánk azóta (hívjuk "vágtának"), lassú vágtában ki ki hagy egy két ütemet a bal hátsó lábával. Van amikor két ütemet is kihagy és ilyenkor fenn marad a lába nem rakja. Remélem értitek! Megnéztem nem fáj még csak nem is érzékeny, ráadásul a többi jármódban nem fordul elő! Szóval ez csak rossz szokás vagy valami rendellenesség áll a háttérben? Úgy vagyok vele hogy nem akarok addig elmenni az orvoshoz amíg ez nem súlyosbodik. Lehet akár diszplázia előjele?
2011. szept. 11. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ennyiből szerintem nem lehet megmondani. Ha van kedve mozogni, és nem fájlalja akkor talán nem nagy gond. Ha sima séta vagy ügetés közben 'használja' a lábát akkor ezeket a járásmódokat erőltetném sétáltatás közben. Ha mégis aggódsz akkor keresni kell olyan rendelőt ahol olcsó a szűrés. Az én kutyámnak is van ilyen hóbortja, hogy 'vágtázás' közben idétlen tartásokat vesz fel, de nincs baja :)
2011. szept. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem mert már többen felhívták rá a figyelmem(apa, barátnőm..stb) hogy most nézik hogy hogy egy a kutyám. Kérdezték többen is hogy fáj a lába? Én meg megnéztem nem érzékeny nincs benne semmi. Apa mondta hogy talán a Diszplázia jele lehet ha egy kutya sántít az egyik lábára. Akkor nem aggódok mert eddig se tettem csak mostanában mióta többen is mondták hogy nem látták még soha így menni.:/
2011. szept. 11. 18:53
 3/14 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyád? Milyen fajta?

Nagytestűt érdemes előszűrésre elvinni 6 hónapos kora után.

Sokszor még semmi jele a bajnak, de a röntgen már kimutatja.ha pedig nincs gond, örülsz az eredménynek.

2011. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát két éves tacskó keverék. A kölyök koráról nem tudok semmit utcáról került hozzánk egy éve!
2011. szept. 11. 19:04
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha fiatalabb lett volna, akkor azt mondom, hogy Vífejűség áll a háttérben, de így semmi ötlet. :/
2011. szept. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez teljesen tipikus tünete a kutyák térdkalács ficamának, latin nevén Patella Luxationak. Olvass utána! Tacsiknál amúgy is gyakori.


Kapjon zöldkagyló kivonatot tartalmazó készítményt mindenképp. Igazából csak műtéttel gyógyítható, és az sem biztos, hogy sikerül. Mi is ezzel küzdünk, most keresem a lehetőségeket (korai műtét, vagy fizioterápia, még nem tudom). De zöldkagylót mindenképpen adj neki. Ha nem műtteted meg, vagy tornázzátok ki, akkor vége mindenképpen vagy műtét lesz, vagy egy idő után kevés lesz a zöldkagyló, és jön a Rymadil, aztán már a Rymadil is kevés lesz, és szteroid alapú fájdalomcsillapítót fog kapni. Persze nem biztos, hogy nem tizeniksz éves korára lesz csak nagy baj, vagy már fiatalabban.

Ja és lépcsőzni ne nagyon engedd, egy tacsival meg tudod oldani, hogy felkapod, sajnos én a 30 kilós kutyámmal nem tudom.

2011. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát az a tacsi nem olyan kicsi tacsi és nem olyan könnyű (nem kövér, sőtt). De kertes házba lakunk és ő kint van az udvaron ezért egyáltalán nem kel lépcsőznie! :) Hát nem tudom, mennyi egy ilyen műtét?
2011. szept. 12. 16:14
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyébként nem fáj neki nem is érzékeny!
2011. szept. 12. 16:19
 9/14 A kérdező kommentje:
És a te kutyádnak pontosan milyen tünetei vannak és mikor jelentkeznek? Nagyon fontos lenne!
2011. szept. 12. 16:22
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha fut, akkor általában egyszerre emeli a két hátsót, lépcsőzésnél is együtt használja a két hátsót, tehát a hátsókkal nem lépked csak ritkán. Néha (egyelőre nagyon ritkán) felkapkodja a jobb hátsót. Ha jobban van terhelve a szokásosnál, ez akkor gyakoribb.
2011. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!