Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Durva lett a kezem. Mit tegyek?

Durva lett a kezem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Puha szájú lovakat lovagoltam, és nagyon jól ment. Az edzőm is megdicsért, hogy milyen puha kézzel lovagolok. Egy ideje viszont egy kemény szájú lovat lovagolok. Nincs amúgy vele semmi baj, csak nagyon visz. Pályán még oké, de terepen majd letépi a karom, annyira megy a többi ló után. Csikózablát használok nála, de ha meglátja az előtte lévő lovakat, akkor nem sok mindent lehet vele tenni. Amúgy ha nem csoportosan megyünk, és nem kell a többi ló után menni, akkor nincs vele gond. Próbáltam már mindent, de csak megy. Rúgós ló, úgyhogy utolsónak mi megyünk. Az a baj, a kezem nagyon eldurvult. Nehéz átváltani. Van erre valamilyen megoldás
2011. nov. 6. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
kicsit keményebb zabla a menősnek vagy le futószárazod munka előtt
2011. nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy erősebb zablát adnék a paccnak, nem kell feszítő, elég az is ha vékonyabb, de ő is jó megoldás lehet: [link] Lehet csikózablaként használni, de a lánc által lehet erősíteni. Egy keményebb zablához finomabb kézzel kell hozzányúlni, másik lehetőség, hogy átülsz egy másik lóra.
2011. nov. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy már itt is a keményebb zablát javasoljátok a menős lóhoz. Az csak tüneti kezelés, és csak rosszabb lesz a helyzet idővel.

Pályán kéne sokat foglalkozni vele hozzáértő lovasnak, hogy lenyugodjon, kezelhetőbbé váljon.

2011. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekemis menős lovam van, mégis egyszerű kétszertört csikózablával lovaglom. sok kiskör kell, meg folyamatos félfelvétel, ha nem reagál akkor meg erőszakosnak kell lenni...
2011. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Foglalkozom vele pályán sokat. Nem arról van szó, hogy nem lehet megfogni, mert meglehet, csak nagyon visz, és olyankor azért nagyon kitud fáradni a kezem, és megmered.

Viszont az a baj leginkább, hogy a kezem eldurvult. Volt úgy, hogy előző nap ezt a lovat lovagoltam, másnak meg egy extra érzékeny szájú szürke kancát. Kis híján letéptem a száját fejestől nyakastól, mindenestől, annyira elszoktam a puha szájú lovaktól, pedig előtte sokat lovagoltam.

2011. nov. 6. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van olyan ló, amelyik álomszépen dolgozik odabenn, de terepen, ha hátul megy, alig lehet vele bírni. Ilyenkor indokolt lehet az erősebb zabla - de csak kinn terepen, lovardában továbbra is vissza kell rakni a régi zabláját.

Nekem egyik arabomnál segített a gumi pelham. A ló szájában egy egyenes gumizabla van, de az alsó karikába csatolom a szárakat, ha kimegyünk. Egyébként az erősebb zabla sem feltétlenül állatkínzás: láttam én már feszítővel sokkal finomabban lovagolni lovast, mint egy másikat csikózablával. Lehet az erősebb zablával is finoman bánni, viszont ha gond van, nem kell széttépni a száját, csak kicsit határozottabban belenyúlni, máris engedelmeskedni fog.

Nagyon nagy a versenyszellem a lovadban, azért csinálja, futna, hogy ő lehessen elöl. Vagy meg kell neki engedni - és a többiek figyeljenek, hogy ne szaladjanak rád, a rúgás elkerülése végett - vagy kénytelen leszel a komolyabb zablához nyúlni.

2011. nov. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!