Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Feles lóvásárlás?

Feles lóvásárlás?

Figyelt kérdés

A kedvenc lovamat évek óta én lovagolom, foglalkozok vele és segítek körülötte. Amúgy egy bácsié aki hát.. nem fiatal.

Több okból nem tudjuk teljesen megvenni ezért gondoltunk arra, hogy kifizetjük az 50%át aztán a költségek felét fizetjük. Hogy azért mégis legyen egy papír.

A lovat különben csak én "használam" a bácsi néha-néha befogja kocsiba a másik lova mellé. Amúgy ezzel a lóval együtt 3 lova van.

Tudom, milyen a ez az 50%os lóvásárlás, ismerem azt a mondást , hogy "Közös lónal túrós a háta" de szinte csak én használom a lovat.

De én most elbizonytalanodtam emiatt a lóvásárlás miatt mert tegyük fel ha megvesszük és a bácsinak (ne addj isten) bármi baja lesz akkor olyankor mi történik? Az ő része a fiáé lesz vagy bukom azt a x összeget?

Amúgy van egy fia ő 30 év körül van



2011. nov. 7. 18:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
zeronibble ezt nem értem. Talán kifejtenéd kicsit bővebben? :)
2011. nov. 7. 20:13
 12/21 anonim ***** válasza:
Azért nem jó, mert a lóval az ember szeret érzelmi kapcsolatot kialakítani, pláne az első és egyetlen lóval. Az érzelmeire hallgató ember meg hülye, de nagyon keményen. Idő kérdése, hogy olyat találjon, ami neki nem tetszik, éshamár egy dolgot talál, talál mást is, jönnek a viták és az elmérgesedett helyzet. Elhiheted, kipróbáltam, csak én a másik oldalról, mikor haverom könyörgött, hogy tartsunk már felesbe lovat, merthogy nekem úgyis van 3 és az egyik költségibe akkor ő beszállna... 5 hónap után már beszélőviszonyban sem voltunk! Mellesleg SOHA SENKITŐL nem halottam még, hogy a felestartás működne. Mindenki belebukott.
2011. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

És akkor nem tudjátok , hogy mi a helyzet ha tegyük fel ne addj isten történik valami a bácsival? Olyankor az ő része kié lesz/marad?

2011. nov. 7. 21:01
 14/21 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen öröklődik a fiára, de értelemszerűen csak a bácsi tulajdonrésze. Viszont a fele tulajdon már bőven elég, hogy megszivasson, ha akar, mert őt már nem kötik azok az egyéb megállapodások, amit a bácsival írtatok alá.
2011. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
De így akkor a bácsi vagy akár a fia eladhatja a lovat? Ha már le van papíroztatva a ló.(50%-ra)
2011. nov. 7. 21:11
 16/21 anonim ***** válasza:
Ez annyira bonyolult,hogy kérdezz meg egy ügyvédet.(Egyébként,ha a bácsinál marad a ló és a fele a te tulajdonod,akkor ő is jól megszivathat ám,nem csak a fia.Mert pld.logikus,hogy a fele takarmányt te veszed,de azt a lovat gondozni is kell. És persze majd ő gondozza,mint eddig,de ezután majd azt mondja,hogy na,naponta dolgozom a lóval 3 órát,az annyi mint x összeg órabér x 3 óra/nap,szorozva 30 nappal egy hónapban,aminek a felét fizesd meg.Meg az istálló bérleti és rezsiköltségének a fele stb.)
2011. nov. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 zeronibble válasza:
Úgy értettem, egyszerűbb lenne, ha simán elkérné azt a pénzt a semmiért is. Abból nem lenne baj. Kér pénzt, és vagy kap, vagy nem. Van másik hasonlatom is: védelmi pénz. Adj egy nagyobb összeget és/vagy sok kicsit, aztán nem vágunk nyakon, meg lehetőleg nem is hagyjuk, hogy szomorú legyél, mosolyogj már...
2011. nov. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hát nálunk bevállt a feles tartás.

Igaz, hogy papíron a ló az enyém, de a tartása, meg minden költsége közös a barátnőmmel, a papír azért nem, mert csak egyikünk írhatta. Fél éve van nálunk a paci, és kommunikáció kérdése, de mindent meg lehet beszélni.

Szóval... van, akinek bejön.

Csak hogy legyen pozitív példa is.

2011. nov. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A bácsi lehet, hogy azért mondta, hogy eladó a ló, mert pénzt szeretne "kicsikarni" belőled. És lehet, hogy amúgy esze ágában sincs eladni. Én is járok egy tanyára, ahol egy bácsié a ló. Már vagy 2 éve el akarja adni. A fia gondozza a lovat, és még néhányan, a környékről akik kijárunk lovagolni vele. A fia mondta, hogy úgysem adják el. Szinte nem kerül semmibe, hogy ott legyen, viszont néha jól jön, hogy húzza a lovaskocsit. Nagyon megbízható pacika.

Amúgy, ha a bácsival történne valami, akkor is a fél ló a tiéd, és a fél ló a fiáé. A fiának mik a szándékai? Nem tudod véletlen? Amúgy nélküled utána sem adhatná el, csak legfeljebb a felét. De egy normális ember úgy is a másik fél tulajának ajánlaná fel a megvételi jogot. Sőt, ezt már most is bele lehet írni a szerződésbe, hogy ha el akarnák adni a másik felét, akkor Neked kell először felajánlják. Szerintem ezt hónapokon belül megteszik, hogy kicsikarják a pénzt tőled.

HŰŰŰŰ, de nehéz ügy!

Bár lehet, hogy tévedek, és nem ilyen emberek.

Amúgy nem vagyok ellenére a közös lónak, de azért jól meggondolnám, hogy kivel vennék pacit. És azt az illetőt jól kell hogy ismerjem, és a jövőbeli szándékait is. (amúgy van is ilyen ember az ismerőseim között)

2011. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A bácsit vagy 5-6éve ismerjük. Rokonait is. Volt már pár üzletünk bár az nem ilyen komoly. Sokat segítettünk egymáson.

A ló felkerült az internetre is egy időben most meg újságban vannak hírdetve.

2011. nov. 8. 14:24
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!