Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Feles lóvásárlás?

Feles lóvásárlás?

Figyelt kérdés

A kedvenc lovamat évek óta én lovagolom, foglalkozok vele és segítek körülötte. Amúgy egy bácsié aki hát.. nem fiatal.

Több okból nem tudjuk teljesen megvenni ezért gondoltunk arra, hogy kifizetjük az 50%át aztán a költségek felét fizetjük. Hogy azért mégis legyen egy papír.

A lovat különben csak én "használam" a bácsi néha-néha befogja kocsiba a másik lova mellé. Amúgy ezzel a lóval együtt 3 lova van.

Tudom, milyen a ez az 50%os lóvásárlás, ismerem azt a mondást , hogy "Közös lónal túrós a háta" de szinte csak én használom a lovat.

De én most elbizonytalanodtam emiatt a lóvásárlás miatt mert tegyük fel ha megvesszük és a bácsinak (ne addj isten) bármi baja lesz akkor olyankor mi történik? Az ő része a fiáé lesz vagy bukom azt a x összeget?

Amúgy van egy fia ő 30 év körül van



2011. nov. 7. 18:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz ötlet.Vedd meg akkor részletre,vagy ne vedd meg egyáltalán,hiszen így is a tiéd.Vagy,ha megveszed,hazaviszed? Mert ha nem,akkor is ottmarad,ahol eddig volt,akkor mi értelme az egésznek?Veszel neki takarmányt? Inkább béreld,arról írjatok papírt.
2011. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ott lenne a bácsinál.

Csak a probléma az, hogy a ló eladó. De azt mondta, hogy ha így megvesszük akkor maradhat.

2011. nov. 7. 18:36
 3/21 anonim ***** válasza:

Igazából én vonakodom az ilyesmitől, de ha a bácsi rendes és belemegy, és ha nincs más megoldás, akkor megpróbálhatod. Amúgy vételi szerződést mindenképpen csináltassatok. És Rosszul írtad: "Közös lónak túros a háta." Nem túró, mint az a tejtermék, hanem túros.

Tehát túros és nem túrós. Ennek jelentése az, hogy a többek által használt lovak könnyebben sérülnek, feltörnek.

2011. nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Értem, elnézést a hibáért.

Persze , adásvételit mindenképp írunk. Minden feltétellel együtt.

2011. nov. 7. 18:56
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem kell elnézést kérned. Sokan eltévesztik. :)
2011. nov. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen fölösleges ha van 2 lovad. minek a 3.? miért veszed meg ha amíg ott van a bacsinál akkor addig a "te lovad" nem?
2011. nov. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem a kérdezőnek van 3 lova, hanem a bácsinak, akitől megakarja venni a lovat.
2011. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ez a van is lovam meg nincs is nem tűnik jó ötletnek. Inkább egyezzetek meg valami részletfizetésben és legyen a tiéd teljesen.
2011. nov. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

És megtudná valaki mondani, hogy pl. miért nem jó?

2011. nov. 7. 19:55
 10/21 zeronibble válasza:
Akárhogy nézem, a tiszta játék így nézne ki: "Nincs pénzem, adj már sokat minél hamarabb!"
2011. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!