Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A zsokénak miért kell alacsony...

A zsokénak miért kell alacsonynak lennie?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy elsősorban a súly számít, de pl. ha van egy 168 cm-es emberke, de amúgy 52 kiló akkor a magasság miért számít?
2011. nov. 7. 18:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Igazából hivatalos szabály nincs arra, hogy milyen magas lehet a zsoké, de gondolj csak bele! A zsokék iszonyat rövid kengyelhosszal vannak fenn a lovon, és egy magas embernek ez nagyon balesetveszélyes lenne.
2011. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
ha megnézel egy befutó lovaglást látszik ,hogy teljesen össze vannak kuporodva ,rávannak lapulva a lóra és eröteljesen kézzel támogatják ,az igazi verseny ülést csak apróbb méretüek tudják kihasználni.
2011. nov. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Ez tévhit. Azelőtt zsokét én is csak lóról láttam, de amikor kimentem egy élő versenyre, és nem csak a futamot figyeltem, hanem a jártatót, mindent, a zsokék kb. fele egyáltalán nem alacsony, normál testmagasságú, sőt magas!

Barátnőm zsoké szeretne lenni, de mondta, hogy nem lehet neki, mert túl magas, aztán elmagyaráztam neki, és ennek köszönhetően az idei évét már Alagon kezdte ;)

2011. nov. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ez nem tévhit!! Egy alacsony lovasnak amúgy is jobb alovaglás mint egy magasabbnak. ugyan is könnyebben tartja meg az egyensúlyát, mint egy magas nehéz ember. Ezért van hogy ilyen gyorsaságnál nehezebb megtartanod az egyenúlyod mint egy kisebb termetűnek aki csak összegömbölyödik és már mgy is. Másrészt a lónakse súly. Még súlyt is mérnek ezeken a versenyeken. Azt hiszem valahol 55 körül lehet a határ.
2011. nov. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja és a lónak is könnyebb egyensúlyoznia és gyorsabban mennie.
2011. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Igen, van súly, de itt nem ez volt a kérdés. Magas zsoké is lehet vékony. Amúgy meg a lovastudás és az egyensúly megtartása egyáltalán nem a magasságtól függ. De ha már muszáj volt itt kikötnünk, akkor meg alapvetően a lovaglásnál épp a hosszú lábúakra mondják, hogy lóra termettek.
2011. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%
A súlyra már csak úgy mellékesen tértem ki. A hosszú láb fölösleges. Ezt nem tudom hova rakni... viszont a kis lovast megértem!
2011. nov. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Kedves harmadik, örülök, hogy a barátnőd elindult az álmához vezető úton, én is ezt tervezem! ;) Amúgy hol kezdte az évet? A most indult galoppsuliban? Vagy csak úgy simán egy istállónál?
2011. nov. 8. 18:15
 9/18 anonim ***** válasza:
És milyen az iskola? Úgy értem Alagon. Csak mert én is gondolkodom, hogy odamegyek.
2011. nov. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Lehet magas is a galopplovas,nem feltétel hogy alacsony legyen.Nyílván az alcsonyabb lovas jobban lovagol rövöd kengyellel.Ha figyelmesen közelről megnézel egy versenyt észre fogod venni a különbséget a magasabb lovasok másképp lovagolnak,de attól még lehetnek ugyanolyan eredményesek.

Van egy ideillő idézetem, Kállai Páltól: "Úgy kell lovagolni mintha leszálló selymzsebkendő lennél"

Azért van kevesebb magas lovas mert nehezebb tartani a súlyukat alkalmanként akár 45-50-t kg is kell lovagolniuk,és ez állandó koplalással jár,és ha nem tudják lovagolni a vállalt súlyt megbüntetik őket.Elhiszem hogy egy idő után beleunnak és sajnos a kor előrehaladtával már nem olyan könnyü az embernek a súlyát tarttani.

Gondolj bele minden nap, hidegbe, melegbe,esőbe,sárba, lelovagolni naponta több lovat mellette az istálló körüli munkák,és még melette koplalni!? Hát én nem tudnám csinálni.Van zsoké ismerősöm nagyon megszenved.

2011. nov. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!