Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugrásnál a ló nem üt le a...

Ugrásnál a ló nem üt le a fejével?

Figyelt kérdés
Hogy kell ezt elkerülni?
2011. nov. 8. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Ezt meg hogy érted? A ló nem fogja hátracsapni a fejét ugrás közben, mert baromira beleesne az akadályba, meg még azt se nagyon tudom elképzelni, hogy egyáltalán lovaglás közben ilyet csináljon, nem is tudja annyira hátravinni a fejét, hogy te veszélybe kerülj.

Nem tudom, pontosan mire irányul a kérdésed, esetleg fejtsd ki kicsit jobban, mert így nem igazán érthető.

2011. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
gondolom ara gondolsz ,hogy beejtett hátal ugrik, és szár ellen megy ,ezt sok idomításal lehet elkerülni de érdemes megnézni a hátát mert ha valamiért fáj neki vagy gyenge akkor ezis befolyásolhatja.
2011. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta az oktatóm, hogy majd ki kell könnyíteni az ülést. Amikor meredekebb emelkedőn mentünk felfelé, akkor is közelebb kerültem a nyakához. Ha ugrik a ló akkor nem kerülhet olyan hátra a feje hogy arcon csapjon vele?
2011. nov. 8. 14:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, ne aggódj, messze lesz még az. :-)
2011. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézz meg pár ugróképet, a lovak ugrásnál lehajtják a nyakukat, abszolút kényelmesen lehet rajtuk könnyíteni. Én egyszer fejeltem meg kancát ugratás közben. Mikor legelőször ugrattam vele, nagyot mozdult én nagyot könnyítettem, de azt nem tudtam, hogy abszolút hát nélkül ugrik, így az orrom találkozott a tarkójával. Ilyenkor kisebbet kell könnyíteni.
2011. nov. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ugrásnál valamelyik oldalra "dőlnek", szóval nem vagy rákötve pontosan a sörénye vonalára, kidughatod a fejed valamelyik oldalon, így szokták, így nem vered be a fejed..
2011. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
ugrásnál kicsit előrébb dől a ló hogy tudjon koncentrálni, nem fogja feljebb emelni a fejét mint vágtában
2011. nov. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. nov. 9. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!