Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van valami tanácsotok?

Van valami tanácsotok?

Figyelt kérdés
Van egy 8éves kancám. Elég élénk, dinamikus. Rohan ügetésben és vágtában is. Ha meglát egy akadályt nekirohan mint az őrült. Néha szórakozásképp elötte satufék...:/ Nem azzal van gondd, hogy ideges, vagy telivan. Ő így megy már 2éve...akárhogy lehajtom...30kört vágtázok akkor is olyan tempóban megy. Nemtudnátok pár tanácsot adni, hogy lenyugodjon? Vagy legalább az akadályra lasabban menjen? Vagy ez már lehetetlen? Ő ilyen és kész? Előre is köszi!

2011. nov. 8. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Idomítás, idomítás, idomítás.... Nem 30 kör vágta, hanem feladatok. Ívek lovaglása, félfelvételek, beugratások, nyolcasok ügetésben, vágtában, váltóponton másik lábra ugratni. Cavaletti munka földre tett, vagy alig megemelt rudak fölött, akadály csakis és kizárólag beosztóval, soron. A lovad vélhetőleg nem azért rohan, mert kissé zizzent, hanem azért, mert nincs vele megfelelően lovagolva, nincs tanítva.
2011. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

Sok segítséget nem tudok adni, hogy hogyan tudod erről "leszoktatni", de én ismertem ilyen lovat. Azt mondták, hogy nincs önbizalma, ezért mindig nagyon messziről, meg gyors tempóból ugrott akadályt, és utána is elrohant.

Elvileg sok jó tapasztalatot kell neki szerezni, és akkor javulni fog.

De ha két éve ilyen...

Hát én csak ennyit tudok mondani, lehet önbizalomnövelésre van szüksége...

2011. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
folyamatosan adok neki feladatot...a "30kör vágtát" úgy értettem hogy ha lefárasztom akkor sem lassul...
2011. nov. 8. 20:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Pedig csakis feladatokkal tudod megoldani, és türelem, türelem, türelem. :)


Próbálhatod azt is, hogy ha elkezd hülyéskedni, vagy felszívni magát, már az első mozdulatnál kiskör, vagy valami. Egy idő után megunja, hogy állandóan körözgetnie kell. Csak ne te und meg előtte. :)

2011. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Először is, van edződ? Ha van, miért nem kerestek ketten megoldást a problémára.

Másodszor, ha rohan ügetésben, miért nem idomítasz vele. Az ugratás alapja az idomítás, és ha ez hiányzik, akkor persze, hogy rohan a ló, meg nem lehet felvenni stb. Gyakorolj vele felvételeket megállásokat, úgy, hogy "pöccre" menjenek. (Nem, nem a szártépéses variációra gondolok.) Csinálj vele fokozást, felvételeket, csináltass vele feladatokat, hogy fáradjon ki. Rudazz vele, rúd után állítsd meg, vedd fel, aztán rúd előtt is állítsd meg. Azért ebben a sorrendben, mert adott esetben rúd után könnyebb felvenni őket de ez változó.

Harmadszor: Ha nincs edződ, és megfelelő idomítottsága a lovadnak, és segítséged, felügyeleted sincs, miért? kérdem én, miért ugratsz EGYEDÜL?

2011. nov. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3edzőm van!!!
2011. nov. 8. 22:11
 7/11 A kérdező kommentje:
és már 2éve ilyen idomításokat csinálok...
2011. nov. 8. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy edzőt tarts meg, a három hülyeség, egynek a tematikáját kövessétek.

Amúgy felmerül bennem: mit is jelent tulajdonképpen számodra az edző? Mert a valódi edző egyrészt ismeri a lovat, lovast. Kifejezetten egyénre szabott edzésmódszereket alkalmaz, időnként ő maga is felül a lóra, ezzel is segítve tanítványát, az edzések után megbeszéli a tanítvánnyal, milyennek látta a munkát, mi volt benne jó, mi volt hibás, min kell javítani. Előre elkészített terv szerint dolgozik, amihez természetesen ismernie kell a lovas céljait. Azokon a napokon, amikor a tanítvány egyedül dolgozik, akkor is ad iránymutatást (pl. az én ezdőm is mindig elmondja, hogy a következő edzésig mit csináljak a lóval). Ilyen edződ van? Ha nem, akkor sürgősen keress ilyet, mert másként csak pénzt dobsz ki az ablakon, de nem fejlődsz, nem haladsz.

2011. nov. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen most ilyen. eddig ugye 3edzőm volt egyik se volt ilyen de nemrég új loviba mentem és most ilyenvan.
2011. nov. 9. 13:58
 10/11 anonim ***** válasza:
ha rávisz az ugrásra akkor nem megy át rajta a félfelvétel vagy nem is igazitod meg lehet .De ez mindennkép az idomitás hiánya ,nem az a megoldás ,hogy kihajtod hanem az amit a legelső válaszoló ír!
2011. nov. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!