Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van ennél puhább zabla?

Van ennél puhább zabla?

Figyelt kérdés

Szóval a pacim szája nagyon puha.. és nagyon puha kézzel lovaglom egyszer tört vastag réz csikó zablával, de még mindig kemény neki. Csak az ujjam mozdítom szinte nem is használom a zablát :D de ha mégis akkor nagyon erős..



szerintetek mit csináljak?


2011. nov. 9. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Dublán tört zabla sokkal finomabb, azt javaslom. :) Bár én már a zablát is elhagytam, (most már a természetes lókiképzés alapján lovagolunk, hobbi szerűen).

Az első zablánk egy Egyszer tört, gumis D volt, azzal is el lehetett lovagolgatni, de amikor váltottunk duplán törtre, húúú. Imádta. :D

2011. nov. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Létezik gumizabla is, vagy az üreges csikózablák közül válassz. Viszont azt megkérdezném, mi alapján mondod, hogy még mindig sok a zabla a lovadnak? Mit csinál a ló? Az is lehet, hogy nem a szája hiperérzékeny, csak gőze nincs, mire való a zabla, vagy nincs megfelelő előrehajtó segítség, millió dolog lehet....
2011. nov. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én is az üregeset akartam javasolni, érezhetően finomabb.
2011. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki egyszer a lovad egy dr Robert Cook-féle zabla nélküli kantárral.

[link]

Sokkal jobb ez a lovadnak, mint bármelyik zabla, mint láthatod ezzel is szépen támaszkodik a ló, bármely szakágban használható.

[link]

2011. nov. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Abból gondolom hogy erős neki hogy mikor megmozdítom az újam már is úgy csinál a ló mintha izomból tépném a száját. :SS

És a Cook féle zabla nem jó mert fogathajtásról is beszélünk

2011. nov. 10. 17:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a kétszer tört plastic zablát. A réz zabla amúgy is nehezebb, csikózablánál a réz erősebbnek számít, mint pl a fém, de a plastic a legpuhább. Ha 2x tört, akkor pedig pláne.

Egyébként nem lehet, hogy hátproblémája van? Sokszor azért dolgoznak zabla ellen, vagy féltik a szájukat, mert gáz van a gerincükkel. Fogathoz ugyan nem értek, de lovaglásnál így van, ezért gondoltam, aztán persze lehet, hogy hülye vagyok és kombinálok. Vagy fogát néztétek már? Ha pl van farkasfoga és érzékeny, amiatt is lehet ilyen gondja.

2011. nov. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A dr Cook féle kantár fogathoz is jó. [link]


[link] Ezen a weblapon elégedett emberkék képei vannak, illetve itt vannak infók is erről a kantárról.

2011. nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A fogát látta állatorvos és a hátát is nemrég vett vért meg mindent tökéletesek az eredményei *-*

köszönöm a válaszokat szerintem kipróbáljuk a gumisst. :)

2011. nov. 11. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!