Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló besüttetésénél, vagy...

A ló besüttetésénél, vagy jegelésénél a ló kap valamilyen érzéstelenítőt, vagy valamit, hogy ne fájjon neki?

Figyelt kérdés
a chippen gondolkodom, de kíváncsi vagyok erre is
2011. nov. 10. 02:42
 1/9 De Puta Madre ***** válasza:
szerintem nem, mivel a megfelelő hőfokra melegített vas (tűzpiros) nagyon gyorsan elégeti az idegeket, így nem érezni, ha megéget.
2011. nov. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kap semmit. Nem is akkor fáj neki, inkább azt tapasztaltam, utána érzékeny.

A chip nekem is humánusabb megoldásnak tűnik.

2011. nov. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is be kéne sütni ha kap chippet. A chipp nem helyettesíti a sütést...vagy igen?:)
2011. nov. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Külföldön igen. Nálunk nem tudom a mostani pontos jogszabályt, de talán már itt is elfogadott - a lényeg az egyedi jelölés, az meg lehet chip is.
2011. nov. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kapnak semmilyen érzéstelenítőt egyiknél sem :(

Akárhogyis szépítjük,mindkét eljárás fájdalmas.

2011. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most már elfogadják a chipet is, viszont előnye még nagyon nincs, mert elég kevés leolvasó van országos szinten.

Nem rég volt környéken olyan eset, hogy elszabadult egy sütetlen 4éves csikó, ha valaki megfogja (pl rézbőrűek), akkor vagy kolbászban végzi vagy kocsi előtt vagy vágóba. Mozgósítva lett az egész környék, szerencsére meglett. Ebből csak azt akartam kihozni, ha a lónak van sütése, akkor egyből van valamid, ami alapján egyből lehet azonosítani a lovat. Hiába van chip, ha nincs leolvasó a környéken.


Maga a sütés kellemetlen a lónak, igazából a gyógyulás járhat fájdalommal.

2011. nov. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
de sütés nélkűl is megismerem a lovamat, ha megtalálom ,hameg nem ba..hatom a sütést.
2011. nov. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha megismerem szólok a ló felügyelőnek, ő hozza a leolvasót, aki elakarta tulajdonitani ,majd fizeti a költségeket.
2011. nov. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem volt szerencsém ilyen műveletet látni (sütés)

Extrémnek tűnhet de én ezt láttam! Lovardában voltam melózni, (ez volt lehetőség) Fognak két ágú vasat, ami összecsukható, és a ló orrát elszorítják vele, ezt azért teszik, mert a ló orra a leg érzékenyebb, így ha azt szorítják az iszonyatosan fáj neki, majd amint elszorították, már nyomják is oda a forró vasat, és kész is! Közbe természetesen fogják a lovat, és nyugtatják! jegyzem meg azt én sem értettem hogy miért nem vadul meg olyankor a ló, de a kis mocorgáson kívül mással nem reagált egyik ló sem! Lehet nem ez a bevett eljárás, de én ezt láttam! Ennek kb 7 éve már, így nem biztos hogy jelenleg is így történik! Remélem kielégítő volt a válasz!

2011. nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!