Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor melyik lábra kell...

Mikor melyik lábra kell helyesen ügetni? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

2011. nov. 11. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amikor a külső lapocka előre megy, akkor kell felállni.
2011. nov. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha bal kezed van a kör közepéhez a legközelebb, és úgy ügetsz, akkor amikor a jobb mellső lába felemelkedik, akkor kell Neked is felemelkedni. Érezni fogod, hogy így könnyebb ügetni.
2011. nov. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én így tanultam, ha rossz, akkor az okosabbak nygodtan javítsanak ki :)
2011. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint mindig a külső első lábra, azaz amikor a külső első láb földet ér, akkor űlsz le. Ebből adódóan, amikor a belső első láb földet ér, akkor "állsz" fel.
2011. nov. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amikor az bal első lábát teszi előre akkor ülsz bele a nyeregbe és amikor a jobbat akkor állsz bele a kengyelbe de viszont ha irányt váltasz akkor ülj vissza tan ügetésbe és kezd előröl. Remélem tudtam segíteni :D
2011. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindegy melyik kézen lovagolsz, a lényeg hogy mindig akkor kell kikönnyíteni (felállni) amikor a külső lábával lép.

tehát bal kézen akkor könnyítesz amikor a jobb lábával lép, jobb kézen akkor amikor a ballal. :)

2011. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
amikor a külsö elsö válla elörefele mozdul akkor állsz fel ha pedig hátra akkor ülsz le ,enyi a lényeg.
2011. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Itt most melyik a külső és melyik a belső? Gyakorlatra tudom, mert egyből érzem, ha nem jól megy, meg ezzel nincs is baj, csak megfogalmazni nem tudom.
2011. nov. 11. 19:58
 9/11 anonim ***** válasza:
mindig amelyik kezed közelebb van a kör/pálya közepéhez az a belsö de szerintem elég egyértelmü
2011. nov. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha jó vagy matekból..akkor képzelj el egy kört, amelynek be van jelölve a közép pontja. képzeld hogy lovagolsz a kör vonalán. amelyik kezed a kör középpontjához közelebb van, az a belső kéz. de szerintem az előzőekből is simán meglehet érteni, csak ha mégsem menne..:D
2011. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!