Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha nem megy a vágta?

Mit tegyek ha nem megy a vágta?

Figyelt kérdés
egy elég próblámás lovat kaptam aki hát , elégé bakolos de ezzel nincs is bajom . Csak azzal h mikor vágtázni szeretnénk akkor rendesen nem tudom beugratni csak ugy h belehajszolom és tudom h ez nem jó :/ ezért kérdezlek titeket h ha a ló rug pálcára és nem akar menni h tudnám mégis jól beugrasztani h nem hajszolom bele ? ( kicsit hosszú lett xd )
2011. nov. 11. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy rendesen tudd vágtába ugratni, nagyjából normálisan kéne támaszkodva, elengedetten mennie, reagálni a felvételekre, segítségekre. Amíg ez nincs meg ügetésben, addig hiába is próbálkozol vele. Ha már alakul ügetésben, akkor pl. sarokban kiskörből kijőve lehet próbálkozni beugratni.
2011. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
Ha pálcázod és utána rúg akkor még egyszer csapj oda neki a pálcával mert ha a lovon ülsz akkor te vagy a tanító és a főnök.Próbáld sarkantyúval,úgy hogy lassú tanügetésbe próbáld visszafogni és aztán sarkantyúval hirtelen indítsd vágtába persze derékkal is.Jaaa és kanyarig menj el lassú tanügetésbe és ott indítsd mert könnyebben beugrik.
2011. nov. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Oldalról mind a két lábaddal egyszerre űttögesd ,ha kell a nyakát ,vagy akár a farát.
2011. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm majd próbálkozok :)
2011. nov. 11. 19:27
 5/7 anonim ***** válasza:

amit az utolsó 2 válaszadó írt azt felejtsd el!elöször is ahogy az elsö is írja össze kell szedni a lovat ,hozzá kell tolni a hátulját a kezedhez (szó szerint össze tolod a lovat),így elkezd dolgozni a hátuljával és az elsö lábakról áthelyezödik a terhelés a hátsókra (így nem lesz az elején)és fogja venni a segítségeket mert ha nincs összeszedve és elöre lovagolva akkor kimarad a hátulja(nem tol eleget)ennek köszönhetöen leblokolodik a hátsó rész így nem mennek át a lovas jelzései a lovon (mindíg hátulról elöre mennek át a lovon a segítségadások)

a következöt ajánlom:egy gondolatal mindig elörébb járj a lónál,rendezd a mozgását (félfelvétel) ,tedd rá a belsö csizmád,belsö állítás és ha ezek végig mentek a lovon akkor egy határozott mozdulattal húzd fel a külsö csizmád.Ha "belesiet" akkor vedd fel lépésbe és az egészet kezd elöröl és addig csináld még meg nem csinálja ,ha kell csak ezt csináld vele (körön) de ehez szügséges egy minimális összeszedetség.

2011. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kanyarban a legegyszerűbb: belsőláb hevederen, külső hátrébb; egyszerre mozdít a belsőláb és a belsőszár.

ez a legakaratosabb legképzettebb lovaknál is beválik. ;)

2011. nov. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy ügetőről van szó?Azok szoktak ilyen nehezen vágtába ugrani.Tudom,mert nekem is ex ügetőm van.
2011. nov. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!