Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen az, amikor a ló alattad...

Milyen az, amikor a ló alattad bakol, vagy mit csinál?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 21:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=022HXQylV84

Bár szerintem ez nem olyan durva, nagyon sokszor csinálja, de nem olyan, mint mikor pl full galoppban kirúg egyet... A lány nagyon jól kezeli, nem bántja, szépen lenyugtatja a lovat erőszak nélkül. Nem olyan könnyű és érdekes, mint látszik, van olyan ló, amelyiken nagyon nehéz megmaradni, mert olyan az alakja, vagy a nyereg, hogy egyszerűen nem éred el a térdtámaszt. Volt, hogy úgy estem hatszor le egy lóról, hogy csak megemelte a farát, de egyszerűen nem úgy rászorítani, és van egy másik, amelyiknek meg teljesen ráfekszik a térdem a térdtámaszára, és akárhányszor megcsinálta, rendesen kirúgott, de vagy hármat, és még csak a közelében sem voltam, hogy leessek... Egyébként ez egy tapasztalatlanabb lovast nagyon váratlanul tud érni, ismerni kell a lovat, hogy mikor mit csinál, mire hogy reagál... Szóval van, amelyik nem is csinálja, az enyém pl ha megijed, ha olyan, mintha valaki nekiszaladna pl hátulról vagy oldalról, meg pl ha két ló között elmegy... De nem rúg meg senkit, csak játszik... Ilyenkor egyébként hajtsd tovább a lovat, ne hagyd gondolkozni, vagy játszani..

2011. nov. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=Z4p2JyoptSI&feature=related Kicsit durvább verzió:) Ezt azért elég nehéz lehet kiülni..
2011. nov. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokaaat! Ennyi választ rég kaptam :) bamba ló xD nem szeretném hogy alattam valaha is bakoljon :/amúgy a macskáktól megijed a ló? mert nekünk van 7 db is és nem szeretném hogy ha el lesz hozva a lovam akkor megijedjen ! csak mert barátnőm az övékét elzavarta a lova közeléből... :)
2011. nov. 12. 19:37
 14/25 anonim ***** válasza:

Általában jól kijönnek a macskákkal, inkább a kutyák okoznak problémát, mert azok nekimehetnek a lónak, szóval arra az időre célszerű őket megkötni, míg lovagolsz (ha van kutya).

Amúgy ha nyugodt vagy a lovon, illetve a ló közelében, akkor nem fog ijedezni dolgoktól legalább is le lehet róla szoktatni. A lényeg az, hogy magabiztos legyél mindig mellette. A bamba ló is okozhat meglepetést, de nem kell félni, ha le is esel legalább megtudod milyen amikor egy ló bakol. Én eddig egyszer estem életemben emiatt (a többi az más jellegű volt).

Sose parázz ilyen dolgokon, mert akkor tényleg megtörténik, pozitívan állj hozzá mindig a lovagláshoz :)

Nem tudom milyen szinten állsz a lovaglással, de ha saját lovad lesz, akkor se árt egy szakértő segítség :)

2011. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
köszi . értem .kezdő vagyok . van kutya és megkötni nem tudom majd bezárom . vagyis bezárnám ha lehetne a ló helyére , Tehát lehet a ló helyére bezárni a puli kutyát? Nem fog a ló idegeskedni ha érzi a kutya szagát a saját helyén? :) megköthetném de kicsit meg h.lyülne mert 12 éves és nem volt megkötve max 1 x . régen :)
2011. nov. 12. 20:42
 16/25 anonim ***** válasza:
Nehogy hazavidd a lovad, ha még azt sem tudod, hogy milyen ha bakol!!! Egyébként nálunk a kutyák nem jönnek a lovakhoz, mikor kint van a ló, és nyitva a box, bemennek egerészni, de amúgy semmi... Meg tudja tanulni, a macskát is meg tudja szokni a ló, van, amelyik nem ijed meg hirtelen dolgoktól, inkább pl hangoktól, van fordítva, stb... Az enyém pl úgy amúgy fél a lobogó dolgoktól, pl ha közelítek egy ronggyal felé, akkor húzza magát, de mikor felszereltem, és ott öltözök át előtte, leveszek egy pulcsit, vagy valami, akkor meg se moccan... Majd kitapasztalod, de a saját érdekedben ne vidd haza, ha kezdő vagy... A fejedre fog nőni, elrontod, és nem tudod majd kezelni, elsajátít mindenféle hülye szokásokat, és nem tudod majd kinevelni belőle... Nem szemétkedni akarok, de pl az "én" lovam bértartásban van, vagyis nem az enyém, nem csak én lovagolok, de már a fejemre nőtt, pedig azért határozott vagyok vele, és annyira már nem is kezdő... Úgyhogy ezt jól gondold végig, hogy biztos akarsz-e otthonra lovat 0 tapasztalattal, az egy dolog, hogy lovaglásnál lehet, hogy rádkap és szemétkedik, de pl hogy ismersz fel egy betegséget? Vagy bármit? Az meg megint csak plusz, hogy lovat nem tartunk egyedül, mert társas lény...
2011. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
:) értem, az lassú dolog lesz amikor haza hozzák a lovamat, mert előtte tanyát veszünk , és amúgy ott többen lennének(apa szerint) de amúgy hozzánk az állatorvos minden hónapban jön és biztos hogy nem lesz nagy dolog odamennie a lóhoz vagyis minden hónapban nézetve lenne!
2011. nov. 12. 23:25
 18/25 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy amíg nincs meg sem a hely, sem a ló, járj el egy lovardába lovagolni, ott megtanulsz a ló közelében viselkedni, illetve a lóval bánni. Olvass könyveket a lótartásról, a lovaglásról (könyvből nem lehet megtanulni lovagolni, de legalább elméleti szinten ragad rád valami).


12 évesen én is ezt csináltam és mire lovam lett tudtam mi merre hány méter. Persze kell egy hozzáértő felnőtt is, remélem apukád jártas a lótartásban :)

2011. nov. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
köszi a választ , a könyvtárból vettem egy lovas könyvet abba le van írva hogy a lónak melyik része hol van, hogy milyen jármódok vannak a lovak gyakori színárnyalata, hogy hogy kell elkezdeni belovagolni stb.. apa azért nem jártam de mezőgazdasággal foglalkozik és neki van egy fekete pápai hidegvérű lova a másik anyán de az 12 éves és nincs belovagolva de nagyon szép.. bár én attól kicsit félek ...lovardába 1 x voltam de anya tegnap mondta hogy majd még mehetek , :)
2011. nov. 13. 14:02
 20/25 anonim ***** válasza:
Ma az remek, tessék sokat kérdezni és mindent megjegyezeni, biztos akad aki szívesen segít :)
2011. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!