Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha utánam fut egy kutya, hogy...

Ha utánam fut egy kutya, hogy elkapjon, akkor ha hirtelen megfordulok, mit csinál?

Figyelt kérdés

Meglepődne, ha megfordulnék, és felé kezdenék rohanni?

Vagy megörülne, hogy nem kell üldöznie, és rám vetődne?


Szóval ez nem kó ötlet lenneM


2011. nov. 7. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg két eset lehetséges: 1. rádugrik 2. megijed, és elfut
2011. nov. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kutyája válogatja. Van amelyik elszaladna, van amelyik bizonyos távolságon belül ugatna, de nem közelítene, van amelyik megharapna, van amelyik feldöntene.
2011. nov. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer jártam így, elfutni nem volt esélyem, gyorsan beláttam, megfordultam és azt mondtam: gyere ide kiskutyám, és megpaskoltam a térdem, ahogy szokták.

Teljesen elbizonytalanodott, megállt pár lépésre és eloldalgott.

Max. közepes testű volt.

2011. nov. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Amikor mentem futni, akkor egyszer csak utánam szalad egy farkaskutya, mert kiszökött a kapun. Épp időre futottam, szóval szedtem ám a lépteim, amikor észrevettem a kutyát. Ugyanazzal a tempóval visszafordultam, és irány a kutya felé. A kutya nyüszítve hazaszaladt. A másik egy rotweilrrel történt story volt. Két rotweiler támadt ránk, amikor családostul mentünk hazafelé gyalog. A nagynénim elkezdett visítozni, az unokatesóim szintén ijedeztek, én kiléptem és határozottan mentem felé, és erélyesen rászóltan,. Szintén beszaladtak a rotik. Amúgy nő vagyok, és gyerekkorom óta egy rakás kutyám meg mindenféle állatom van.
2011. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, miért üldöz. Ha simogatásért, akkor megörül és a nyakadba ugrik. Ha azért, mert fél tőled, akkor megijed. Ha azért, mert egy ideggyenge agresszív vadállat, akkor meg a torkodnak ugrik.
2011. nov. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Támad,elmenekül,ignorál,behódol...ezek egy kutya opciói a legtöbbször a menekülés és behódolás ha emberrel áll szembe, de egy ideges, agresszív ember simán begyűjthet pár harapást is...
2011. nov. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért azt hozzá kell tenni, hogy mindenképpen akkor jársz a legjobban, ha megfordulsz. A kutya biztosan gyorsabb lesz nálad, utol fog érni, ha vért izzadsz, akkor is. Persze idegen, gyanús kutya közelében egyáltalán nem szabad futni, a szép nyugodt sétálás ellen nem szokott komolyabb kifogásuk lenni, míg a futás feléleszti bennük a vadászösztönt.

Ha mégis ilyen helyzetbe keveredtél, hogy futsz, és jön utánad egy kutya, biztos lehetsz benne, hogy utol fog érni. Szóval inkább fordulj szembe vele, hátha attól megszeppen, ha pedig mégsem, akkor legalább válaszd meg te, hogy mit harapjon meg. Legjobb, ha a karodat "adod" neki, úgy távol tudod tartani a fontosabb részidtől (pl. arc), és még a továbbhaladás képességét sem veszted el.

Azért hozzátenném, valójában borzasztóan ritka, hogy egy kutya komolyabban megharapjon egy embert. Sokszor a "kemény" házőrzők sem fogják meg a betörőt, csak ugatják veszettül. Keresgélj youtube-on bátorságpróbás videókat, látni fogod.

2011. nov. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!