Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt hiszem ezzel csak elrontom...

Azt hiszem ezzel csak elrontom a kapcsolatunkat, vagy nem?

Figyelt kérdés

Szóval van egy ló akit én lovagolok de csak heti kétszer hétvégén. Ahhoz hogy kihozzam a karámból pálca is kell, mert különben belehúz a lucernásba vagy a zabosba. Néha még pálcával is oda húz és egy 600 kg-os lovat nehezen fogok vissza az én 50 kg-ommal. Ilyenkor mondják hogy üssem pálcával a hasát. Oda verek egyszer kétsze akkor kiemeli a fejét és el tudom vinni. De ilyenkor már sunyít rám és harapni akar. Kikötöm és a lekefélésnél nem, de ha el akarom kérni a patáját akkor hátra harap és el kezd kaparni. Amire én pálcával válaszolok. Nyeregre nem harap hátra, inkább csak azt vettem észre hogy a szügyét csipkedi és erősen sunyít. A nyereg igazításnál harap csak hátra. Fél óra alatt már fel is nyergelem, mert egy rakás idő el megy azzal hogy felkérjem a patáját és ne a farát fordítsa felém. -.- :O Pálcával megyünk ki úgy hogy akkor is kap egyet kettőt a hasa alá mert odahúzna akkor is a zabosba. Az edzéssel nincsen semmi gond. Utána meg olyan mint aki minden téren ki lett elégítve. :) Nem sunyít nem rúg és bújik. Lehet hogy az a baja hogy keveset van lovagolva de ez ellen nem tehetek semmit. Viszont szerintetek ezzel elronthatom a kapcsolatunkat? mármint ezzel a pálcázással, amit mondjuk ő hoz elő.


Jah és állítólag mindenkivel ilyen. De én akkor se szeretném ha engem utálna.


2011. nov. 12. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
És mi van, ha odamegy abba a zabosba? Lehet hogy éhes.
2011. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Elég ha beleképzeled magad a helyébe. Tulajdonképpen egész életében fogságban él, ráadásul minden mozdulatát az ember határozza meg. Ha teszi amit mondanak, akkor pálcával ütik. Barátságról beszélsz, holott ez kb. annyira lehetséges, mint egy rabszolga és egy úr barátsága, hiszen rákényszeríted az akaratodat. Egy barátságban ilyen nem létezik, pálcázás pedig főleg nem. Ráadásul ha betelik nála a pohár, akár úgy is meg tud harapni, vagy rúgni, hogy belehalsz.
2011. nov. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Javítva: "Ha NEM teszi amit mondanak". Kimaradt.
2011. nov. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De persze ezt így könnyű mondani. De ha mondjuk beviszed a karámba, nem engedheted el úgy hogy lekapcsolod a vezetőszárról azt had menjen, mert akár hátra is rúghat örömébe. Mondod azt hogy jó akkor megfordítom. xD Na de hogy mert úgy megy előre hogy lehántja a kezedről a bőrt. Húz maga után, át veszi az irányítást. Te mit csinálnál? Kihozod.a legtöbb lovat vezetni se kell mert jön utánad vagy laza száron szinte magad után rángatod, valószínűleg ezért nem tudod beleélni magad. De ez a bolond :D meg oda megy akár rajtad keresztül is mert tisztába van az erőddel ( 0 számára ). Mit csinálnál? Ha megengeded neki azzal azt mutatod neki hogy engedsz az ő hülyeségének és tovvábbra is megcsinálja aztán már legeltetni se tudod kivinni mert elvisz a franca. Na nála már ez van. Egyszer megpróbáltam kivinni legelni. Nem maradt bőr a kezemen mert olyan helyekre is bement ahova nem lenne szabad. DE nem tudtam visszafogni. Nagyon szar érzés ha vinnéd ki a lovadat a karámba (már úgy 5 óra felé) egy jó lovaglás után, aztán ő meg elindul határozottan és belevisz a frissen beáztatott zabba, ami nem csak az övé, és nem akkor kapná amikor ő úgy érzi. Áthúz 3 talicskán, belelép egy vasvillába, és behúz egy másik lóhoz. Szóval azt mondod hogy te ezt mindet megengednéd neki?
2011. nov. 12. 18:41
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert könnyű azoknak ezt állítani akinek a lova egy áldott lélek és úgy megy utána mint a kiskutya. Vagy arra megy amerre éppen szeretnéd. És akár elengedve is legeltetheted. Persze nyilván ez van, hogy ő egy "rabszolga" én meg az "úr". Mivel ő él ez ember világába ezért igen nagyjából ez lenne a felállás. És igen nyilván egy "rabszolga", mert hát lovagolod, pedig szabadnak született. Boxba tartod pedig ő valamikor a vad mezőkön vágtatott. És cuccokat dobálsz rá mikor ő nem erre született. Így is fel lehet fogni a dolgokat mert én se ütném pálcával ha ő nem csinálná ezt.
2011. nov. 12. 18:47
 6/10 anonim ***** válasza:
ezen nincs mit elrontani,ez már régen nem jó kapcsolat.Ha elakar húzni akkor csinálj rá "cigány zablát"(átfüzöd a vezetö szárat az orán) és fordítsd le kisköre,ha ütöd a pálcával a hasát akkor csak bolondab lesz.Ha esetleg harap nyugodtan mértékel csapj neki oda ,néha azis elég ha rákiabálsz.Ha a patáját akarod kikaparni és rádfarol akkor mindig mellé állj és akkor nem tudja ezt megcsinálni e mellet ha nem adja a lábát akkor dölj neki a vállának.A nyergelésnél lehet heveder iszonya is,fokozatosan huzzál hevedert ,ha csak szimplán szemétkedik akkor viszont lehet fegyelmezni csak arra figyelj ,hogy ne mindig a pálcával mert ha munka közben használni akarod nála mindig csak arra fog emlékezni amikor verted vele így akárhányszor használod büntetésnek fogja venni és megfogja utálni az egészet.
2011. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért a pálca? Ha engem egy ló elkezd húzni, meg cibálni, visszacibálok. Az a probléma, hogy nem vagytok vele elég határozottak, és pontosan tudja, meddig mehet el. Egy idő után a pálca sem fogja meghatni, csak úgy szólok. Idomítani kéne földről, parellizni vele, megmutatni neki, hogy nem ő a góré.
2011. nov. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Parelly, de jó is lenne! :) Nem lehet kivinni sehova. Amúgy ja én is gondoltam a hurokra. Amúgy ne rángat hanem húúúzzz, nem hiszem hogy vissza tudnád húzni. Amúgy az is elég szar hogy a bejáratnál van a széna, szalma, zab, lucerna így jó hogy nehéz elmenni mellette a kísértés nélkül. Amúgy nem hiszem hogy utálna inkább az egész munkát utálja. Nem a hevederrel van baja hanem az egész nyereg dologgal.
2011. nov. 12. 19:40
 9/10 anonim ***** válasza:
nem értem ,hogy mi az össze fügés a te 50 és az ő 600 kg -jában???????
2011. nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
-.- Hát az hogy ő könnyen elhúz 50 kg-ot, mint én 600-at. De azt hittem ez egyértelmű. Na mindegy, szóval most ki hoztam pálca nélkül és anélkül nyergeltem fel. Sunyított ugyan de nem rángatott és nem harapott!
2011. nov. 13. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!