Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel készüljek?

Mivel készüljek?

Figyelt kérdés

végre saját lovam lesz,mindent elő akarok készíteni mire hozom haza!!

tudom kaja mi kell,de biztosra megyek,hátha írtok olyat amit nem írtam össze


2011. nov. 14. 11:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%
Minek akarsz készülni? Legyen kaja, fedél, víz. A többit ő lesz@rja, ha nincs is meg, akkor kibírja - meg te is- azt a pár napot, míg beszerzed. Nem kell ám rögtön merevgörcsbe állni izgatottságodban.
2011. nov. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább írd össze mid van, mennyi van, hogyan akarod tartani, és akkor írunk hozzá, vagy tudunk tanácsot adni.


Jó helye legyen, ne legyenek akadályok, veszélyes tárgyak, lógó kerítés amibe beakadhat, stb. Érdemes körbevillanypásztorozni akkor is, ha van kerítés.


Elsősegély készlet is legyen. Kötszerek, fertőtlenítő spray, betadine, fecskendők. Nekem van algopyrin, buscopan, phenylbutazon is, ha normális a dokid megtanítja, hogy kell beadni.

2011. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

karám,istálló kész.vödör amibe a kaja,víz az is ok,széna is meg van,zabot még kell hoznom,szalma is van,amit még tudom mindenképp kell:

-kötőfék+szár

-kantár és nyereg,meg a többi tartozék



más most nem jut eszembe

2011. nov. 14. 12:52
 4/19 A kérdező kommentje:
egyébként 4 éve lovagolok meg foglalkozok rendszeresebben lovakkal,ezen kívül 13 éve ültem először lovon,csak akkor még ritkábban mehettem lovazni
2011. nov. 14. 13:10
 5/19 anonim ***** válasza:

Nos, először is: Gratulálok, és sok boldogságot! :)


Nézd át, hogy a bokszban bárhol akad-e valami kiálló, élesebb valami, akár egy hanyagul bevert szög, vagy BÁRMI. Érdemes a boksz falán csíkokban a kezedet végighúzni, akkor 100%, hogy észreveszed, ha van valami túlzottan kiálló. Ám, ha a boksz falai fából vannak, ezt érdemes kesztyűben végezni, nehogy szálka menjen az ujjadba.

Ezen kívül, először jó dúsan szalmázz be, aztán ha amikor másnak kimész, már a fele az ajtóba lesz túrva, vagy valami, akkor tudni fogod, hogy annyival kevesebb kell. Ugyanis náluk is úgy működik, mint az embereknél az ágy, valaki a puhábbat szereti, valaki a keményebbet.

Valamint az etető körül érdemes 50-100cm fejében mindig elkotorni a szalmát, mert ha esetleg olyan, mint a mi némelyik kis malaclovunk, és kitúrja a kaját az etetőből, hogy aztán majd a földről egye meg, akkor neki is könnyebb. :)


Érdemes a karámot is ellenőrizni, mind a kerítést, mind pedig a szabad területet. Sajnos mi már jártunk úgy, hogy nem figyeltünk oda, és a ló felnyársalta magát a karámban egy kiálló szögben. :(

(Szerencsére nem volt olyan nagyon komoly a seb, össze lett varrva, meggyógyult, de azért sokkal rosszabbul is járhatott volna, meg tényleg jobb megpróbálni elkerülni az ilyeneket)


A karámban lévő területen pedig nézd meg, hogy nincsenek-e rajta nagyobb kövek (ha vannak, azokat MINDENKÉPP hajigáld ki, ha nem füves, hanem homokos a karám, át is lehet gereblyézni, így biztosan megszabadulsz minden kellemetlen kőtől, kavicstól)

És nem árt egyszer végigsétálni az egészen, hogy nincsenek-e rajta kátyúk, veszélyesebb bukkanók.

2011. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A kantárt, almot, és a pucoló felszereléseket se hagyd ki!:)

egyébként milyen lesz az új jövevényed?:))

2011. nov. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
hannoveri kanca lesz a lelkem :)
2011. nov. 14. 15:39
 8/19 anonim ***** válasza:

Hűűűhaaa!*.*

Régebben nekünk is volt egy díjlovagolt hannoveri kancink.:))

Gartula!:)))

2011. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ejha, majd hozz képeket, ha aktuális lesz *-*
2011. nov. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

köszi!! :)

amint meg lesz hozok képet! :)

2011. nov. 14. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!