Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemsoká jön hozzám egy három...

Nemsoká jön hozzám egy három hónapos cica. Mivel készüljek (már be lesz addigra oltva)? Mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi kiscicákat neveltünk fel, szám szerint ötöt. :D

Ablakokat-ajtókat csukd be, lehet megijed, amikor odaviszed, és ki akar rohanni a szabadba (nem tudom, hogy kertesben laksz-e vagy sem). A szekrények alatt takaríts ki, mert oda bebújhat, és összeszed minden koszt, port, aztán viszi az ágyadra, párnádra, kajádba. A nagyon eldugott helyeket valamivel tömd el, hátha odapisil-kakil. Mivel már aktívan ugrál, és később még magasabbra is fog (a mi cicáink 3 hónaposan már fél méterre felugrottak, amikor megijedtek), lehetőleg pakold el a törékeny tárgyakat. Vegyél neki boltban játékokat, játssz vele sokat. Vegyél neki vitaminokat állatpatikában, hogy szép legyen a szőre, keféld ki legalább hetente, és változatosan adj neki enni, lehetőleg szárazat keverve konzervvel vagy tasakos kajcsival, hogy edzésben maradjanak a fogai (később a tejfogacskák kiesnek; mikor látod, hogy lifegnek, inkább száraz eledelt adj neki, mert az elősegíti a kiesésüket). Ne kényeztesd el kajaügyileg, mert nem fogod győzni pénzzel. Nyugodtan vehetsz neki olcsóbbat is, azt is megeszi, ha éhes, és a tálkájába ne tegyél túl sokat, mert lehet, hogy ott hagyja, aztán később nem eszi meg, mert már állt. Aztán belerohad. A tálkáját lehetőleg kétnaponta alaposan mosd ki, és utána rendesen öblítsd ki, nehogy mosogatószeres legyen. És a legfontosabb: szeresd!

Remélem, tudtam segíteni.

2010. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Szia.

A 3 honapos meg erosen kolyokmacska. Ha meg nem volt macskad, akkor a kovetkezokre keszulj:

- Szukseged lehet tobb alomtalra, kolykoknek valo alommal. (azert kellhet tobb, hogy mindig elerjen a legkozelbbihez)

- Kaparofa, illetve szonyeg. Hogy amikor elkezdi elesiteni a karmait, akkor lehetoleg ne butoron, vagy tapetan.

- Nehany cicajatek, hogy le tud foglalni.

- Tarazz be valami monosegi, kolyokmacska tappal. Lehetoleg a penztarcatoknak megfeleloen, es hosszutavra tervezve (vagyis ne az akcios kajat vedd). Az uj cica valoszinuleg nagyon konnyen be fog szokni hozzad. /amennyiben gondok lennenek, ugy van parologtato szer, amivel macskanyugit lehet elerni/.

Jah. Ami meg fontosabb. macskabiztos korulmenyeket alakits ki:

- Kabelek torekeny dolgok ne legyenek elerhetoek a kicsi szamara. (akar masfel meter amgassagba is konyneden felugranak).

- Vegyszereket, mososzereket, satobbit zard el biztos helyre.


Szerezz be egy jo konyvet a kolyokmacskakrol. Ezekben pontosan targyaljak a betegsegeket, oltasokat, ivartalanitast, hasonlot. Fontos. Ha belteri a cica, es nem fajtatiszta, akkor ivartalanittasd, fiukat 4-6 honapos korban, hogy a budos pisit elkeruld a lakas minden reszen, lanyokat hat-8 honaposan illik).

Es mindenekelott. Keress egy allatorvost, akiben megbizol. Menj el elotte, hozza, es beszelgess el vele kicsit.

2010. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi a részletes válaszok. igazán sok mindent megtudtam belőle.

ami problémalehet: a kábelek... ezeket megrágják? Hangfal, meg lámpa kábelek vannak a földön. Ezeket nem is tudom máshova tenni. elosztó is van... mit csináljak vele? ráadásul egy dolog, hogy a földön van, de olyan magasra nem is tudnám tenni, hogy ne érje el vhogy...

2010. jan. 31. 21:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok; nálunk egyáltalán nem rágták meg a kábeleket, de játszottak vele, és majdnem lerántottak egy monitort meg egy szintetizátort. Figyelj, és nem lesz gond!
2010. jan. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nálam is sok kölyök volt már. Ideigleneseztetek aztán gazdit keresek nekik.

1. A kábeleket igen, szereik rágni. De nem mindegyik.

2. Minden este fáraszd ki játékkal, különben hajnali háromkor kezd el unatkozni és felbreszt. :-)

3. három tálkája legyen. Egy vizes, egy száraz, egy nedves.

4. Pár nap alatt meg fogja szokni.

5. Az enyémeknek, amikor oda kerültem megmutattam az alomtálcát és utána soha nem volt gond belőle.


Összességében azt tudom mondani, hogy arra készülj fel, hogy kiscica. És még nagyon játékos. Türelem kell hozzá. Még akkor is ha felébreszt, mert játszani támad kedve. Vagy azt hallod éjjel, hogy az alomtálában szórakozik.

A többit meg már nagyon jól leírták.

2010. jan. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Kabelekre. Behuzhatos gegecsoba, vagy kabelcsatornaba. Osszekotheted, tehetsz ra takarot, szonyeget, hasonlot.

A kaeblekkel a gond az, hogy nekik meg minden jatek, es nagyon hegyesek a fogacskaik igy kicsin. Siman atszalad a szigetelesen. A nagszoro kabele nem veszelyes, a 220-as mar inkabb. pici allat, nem biztos, hogy tuleli.

Eloszo: nem gond, legfeljebb, ha belepisil. :)

2010. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

hát nálam egy mélynyomó van a földön. abból jönnek ki a kisebb hangfalak kábelei... plusz elosztó. telefontöltővel, adapterrel... nem nagyon tudom hova tenni ezt az egészet. elkeríteni se igazán. nincs valami keserű macskariasztó cucc, amit rákenek, és ha megkóstolja, kellemetlen íze lesz neki?:) ja,meg az ébresztőóra zsinórja is oda van bedugva.

nem baj,ha éjszaka műsorozik, én is éjszakai bagoly vagyok :) macska szívesen alszik bélelt kosárban? rászoktatható?

az alomról azt hallottam, hogy ha megszagolják, utána automatikusan oda kakilniak-pisilnek..

2010. jan. 31. 21:36
 8/11 anonim ***** válasza:

az alomtálcát mutasd majd meg neki, esetleg tedd bele, utőna meg fogja találni. Egyelőre, ha még nem vettél alvó kosarat ne vegyél.Tegyél le egy pokrócot vagy törülközöt. Mert majd meg kell figyelni hol szeret aludni. Lehet, hogy kiválaszt magának egy széket, vagy bármit. Amúgy is szeretnek magasan lenni, vagy kuckóban aludni. És egy nagyobb cipősdoboz is megteszi.

A leendő macskatulajdonosok, hajlamosak megvenni mindenféle dolgot, játékot, fekhelyet, amiket aztán soha nem használ a macska. Nálam a wc papír gurigája a menőpáldául.

A legfontosabb legyen meg az alomtálca, etetőstálak.

Aztán, majd meglátjátok milyen jellem és a szerint vásároljatok be.

Tök izgalmas. Műr alig várom, hogy megérkezzen hozzátok a cica :-))

2010. febr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp "csak" alomtálcát, almot, etető tálkákat vegyél. Egy kismacska bármivel eljátszik, nem kell neki drága pénzen játékokat venni, meg fekhelyet, mert lehet, hogy soha nem fog belemenni. Ping-pong labda, műanyag kupak, de nálunk most a szívószál a sláger. Egy véletlenül leesett a konyhába, nem tudtam elképzelni, hogy mit hajkurász a macska egy ideje, azóta ha elhasználódik, kapják az újat. Órákig el tudnak vele játszani. 7 hósak :)
2010. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek,tényleg!! sokat segítetek. az egyetlen parám,hogy mi van, ha én elutazom 2-3napra, vagy akár egy hétre. nem tudnám kire bízni. anyám valszeg szívesen eljönne 1-2 naponta etetni,meg foglalkozni vele,vagy talán jobb lenne, ha odaadnám addig vkinek,hogy vigyázzon rá? esetleg kérjem meg egy barátomat,hogy addig lakjon itt?
2010. febr. 2. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!