Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tükrözéssel kapcsolatban...

Tükrözéssel kapcsolatban milyen tapasztalataid vannak? Gyomor-és vastagbél tükrözés is érdekel, mivel mindegyik vizsgálatra el kell mennem és nem tudom hogy készüljek lelkileg, eléggé tartok tőlük.17/L

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyomor: ha nem bénázódik el, és együttműködsz, akkor kibírható. Én többet nem mennék,de nekem legutóbb (3. alkalom volt)a tüdőmbe ment az epés hányás, és senki nem figyelt rám, és úgy le voltam fogva, hogy jelezni sem tudtam. De ez eléggé egyéni, szóval ettől ne félj!


A béltükrözés... jaj... nekem mind a 2x altatásban csinálták. Azt mondják nagyon rossz,de kibírható. Csak nagyon fáj a hasad.

2011. márc. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt(kopp-kopp),de a Bátyámnak pár hete gyomortükrözésre volt szüksége.Azt mondta soha többet nem adja rá magát,hányt is.Nagymamámnak volt vastagbél,Ő is ugyan ezt mondta.Na de a kettő más.Mamám hogy öreg,rosszabbul viselte,Bátyám pedig alapból nem bírja az ilyen dolgokat.Ne aggódj,vigyáznak rád,túl leszel semmi gond nem lesz.

Egyébként az egyik ismerősöm 5x volt tükrözésen (gyomor) ebből 1x mondta h kellemetlen volt neki.Szóval egyénenként változik szerintem.

2011. márc. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
*túl leszel rajta. Bocsi. :)
2011. márc. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tetris ***** válasza:
100%
Szerintem, ha elaltatnak a vastagbél tükrözéshez, akkor egyúttal a gyomortükrözést is meg lehetne csinálni. Kérdezz rá, hátha mehet együtt a kettő, és akkor szépen átalszod az egészet.
2011. márc. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom,mi a bajod,de ezeket a vizsgálatokat sokszor elrendelik feleslegesen. a korod alapján lehet sima ideges bél szindrómád,engem állandóan gyomortükrözni akartak régebben. nem egyeztem bele,néhány év alatt és a körülményeim rendeződése után teljesen elmúltak a panaszaim. tehát gondold át,nem a suliban vagy a családodban vannak megoldatlan konfliktusaid,és ez okoz gyomortáji vagy hasi fájdalmakat,hányingert,megváltozott székelési szokásokat.
2011. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


Nekem is egybe csinálták az első béltükrözést az első gyomorral.

2011. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én gyomron voltam, mert reflux jellegű tüneteim voltak. Így utólag nem gáz egy kicsit öklendeztem. Ha már ott vagy kérj bipsziát helicobacter pylori-ra, mert ha jól sejtem valami emésztőrendszeri baj lehet. Ezt csak kérésre csinálják, nem fáj csaj egy pár csep vér jöhet fel és esetleg nem kell megismételni ez miatt. A végbél még nekem nem volt, de úgy tudom előtte bélmosó folyadékot kell inni ami hatásban és talán ízben is a keserűsóhoz hasonlít. Mindenképpen csináltasd meg a vizsgálatot, de nem hiszem, hogy szervi bajod van, inkább táplálkozási probléma az esetek többségében.
2011. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

engem is nemrég tükröztek (pár hónapja), A doki (ez magándoki volt, gasztroenterológus)azt mnodta, hogy csinálhatjuk kórházban (a rendes kórházban ami tb-s), vagy csinálhatjuk bennt a magánrendelőben. Nekem is kellett gyomor, és vastagbéltükrözés, szövetmintát hoztak fel a vékonybélből és én mindezt altatásban kértem, így lett 65E összesen. Jah meg ott helyben kellett venni 5csomag hashajtó port ami olyan 5000ft körül volt de én abból csak 3-at ittam meg és teljesen jó volt. Ráadásul kórházban nem altatnak semmiképpen, előtte való nap be kell feküdni, általában reggel csinálják, egész éjszaka nem ehetsz nem ihatsz. (nekem egyik oszitársnőmet kórházban gyomortükrözésnél neki így volt, mondta hogy kibírta, de mégegyet soha nem fog bevállalni-ez volt az ő élménye). Nekem este 6-ra lettem előjegyezve, aznap szépen iszogattam a hashajtót, enni valóban nem lehett semmit csak inni, de azt lehetett kamillateát, vizet, kivéve rostos üdítőt, azt tilos volt. a 3cs hashajtótól aznap 16x voltam wc-n és egyátalán nem éreztem hogy mindjárt összeesek vagy kiszárodaok semmit, viszont az tény hogy irtó sós volt, és majdnem kihánytam :S ez volt a legkellemetlenebb az egészben. aztán bementünk, hívtak is be, rámadtak egy köpenyt, vinni kellett papucsot, konzultáltam az altatódokival, majd felfeküdtem az asztalra (macit vihettem :)), a karomba benyomták a branűrt, belenyomták az altatót, és következő kép, hogy a pihenőben vagyok anyum mellettem ül és egy pohár vizet adnak a kezembe.Semmire nem emlékszem semmire!!!!se fájdalom semmi semmi!!pedig megtükröztek alul-felül 35 perc alatt, anynit aludtam és irtó jót :D ha megint mnodanák hogy menjek tükrözésre anyni kitételem lenne, hogy a hashajtó legyen kicsit finomabb:P és enyni. Nem reklámból szánom abszolút, és remélem nem lesz baj, de nekem itt csinálták: www.endomedix.hu

nekünk sem volt olcsó, de szerintem az egészség minden pénzt megér, éshogy ne legyen riasztó élmény a továbbiakra nézve. Ja még anyni hogy előtte én is irtóra paráztam, de csak kakor jött elő amikor bekérték a papírjaimat, és amikor már tudtam bármelyik percben szólíthatnak.....

2011. márc. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

A gyomortükrözésen már túl vagyok, hát az borzasztó rossz érzés volt és fájt ahogy a gyomromban mozgatják azt az idegen tárgyat.. vettek szövetmintát is, és azt mondták, hogy vastagbél gyulladás gyanúja miatt menjek el vastagbél tükrözésre is. Na én ettől totál kiakadtam, el is felejtettem rákérdezni az altatásra, de annyit mondtak hogy egy enyhébb érzéstelenítőt kapok majd, hogy ne fájjon annyira... nem valami biztató :/ :/

2011. márc. 5. 12:32
 10/11 hermone válasza:
100%
Nemrég volt vastagbéltükrözésem, én csak arról tudok beszámolni. A vizsgálat előtt pár nappal már érdemes diétát tartani. Utolsó nap pedig csak folyadékot kell inni, de abból jó sokat! A béltisztítást is ezen a napon kell megcsinálni. Én ehhez a Picoprepet használtam. Jó az íze és csak 2x1,5 dl kell meginni belőle. A tükrözés nekem kb. 20-25 percig tartott és azonkívül, hogy kellemetlen, még egy kissé fájdalmas is.
2011. szept. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!