Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire veszélyes, ha új...

Mennyire veszélyes, ha új lovat viszünk egy összeszokott ménesbe, ahol minden ló mind a négy lábra patkolva van?

Figyelt kérdés

Most költöznénk, de emiatt még hezitálunk. Most egyedül van a paci, de régebben már volt ménesben tartva. Nappal lenne több lóval legelőn, éjszaka karámban max 6-an. Kicsit félek, hogy nehogy megrúgják, viszont ha összeszoknak mindenképp sokkal jobb dolga lenne.

Sajnos arra nincs lehetőség, hogy először külön karámba legyen.


Előre is köszi a válaszokat!


2011. jún. 14. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
nem szokták beengedi a lovat a többi közé.először csak karámolják. és utána lesz beengedve a ménesbe.
2011. jún. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első 5 percben, amikor végignézed hogy ismerkednek el is lehet dönteni, hogy lesz-e gond. Normál esetben szépen beilleszkedik, és nincs gond. Ha viszont az egyik ló, vagy a éppen a tiéd láthatóan agresszívkodik, na akkor már baj van, és esélyes, hogy összerúgnak majd.


A külön karám problémát "nem is értem", mert néhány cölöp és villanypásztor kérdése az egész, mégcsak pénzben sem nagy valami...

2011. jún. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mivel egy lovardáról van szó, ezért nem rajtam múlik sajnos a dolog. Mivel most sok karámot bérelnek ott, ezért megmondták, hogy csak úgy tudjuk vinni, ha rögtön a többi lóhoz kerül.


Amúgy nem hibáztatom a lovardát sem, teljesen kulturált, normális lovarda, csak most tényleg nem tudnak erre karámot nélkülözni.


De ha külön lenne pár napot, akkor is utána le kell játszani a harcot, hogy beilleszkedjen a rangsorba. Sajnos ezen túl kell esni, csak reménykedem, hogy azért ez nem szokott nagy sérülésekkel járni.

2011. jún. 14. 17:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Ménesben ,vasalt lovat ?Még ilyet.
2011. jún. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát tuti lesz egy kis csetepaté, ha szerencséd van, sérülés nélkül. De láttam már olyan esetet, ahol egy ilyen beszoktatás után altatni kellett a lovat, egy rossz helyre történt rúgás után. És az még vasalva sem volt hátulra.

A karámon/legelőn belül nem tudtok villanypásztorral elkeríteni egy kisebb karámot? Akkor egy pár napig leshetnék egymást, és talán nem lenne olyan vehemens az első összeeresztés.

2011. jún. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez szúrja szemem. Ménesben patkolt. .az még ok, de hogy az összes mind a 4re.:O:O Basszus csak úgy nem szokták a hátsó kettőt vasalni csak ha valami gáz van vagy ugrik vagy stb..:O:O:O
2011. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem mind, de van pár köztük. Mindennap használják őket, sokszor több órás terepre is. Amúgy nyugodt lovak, évek óta egymással vannak és nem volt baleset még, de azért az új lóval biztos nem lesznek rögtön puszipajtások.


Köszi a válaszokat. Egyébként most is nálam van a ló, nem vagyok kezdő lótartó, de ilyen helyzetben még nem voltam.

2011. jún. 16. 20:26
 8/9 Szonjus ***** válasza:
Egyszer nálunk valami istenadta zseni beengedett egy 4 lábra vasalt lovat a karámba a többi ló közé... még ismerte is őket, mikor még csak 2 patkó volt rajta, köztük tartottuk. 20 percbe került, amíg összekaptak valamin, amelyiket eltalálta, annak elég komoly sérülése lett, altatni kellett végül... :( Nem tudom ki az, aki négy lábra vasalt lovakat tart együtt, szerintem, a jobb lovardákban, alap, hogy külön tartják őket, egymástól és a többiektől, mert még összeszokott lovak is összevesznek néha és akkor máris baj van, legalábbis nagyobb az esélye...
2011. júl. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azóta már két hete együtt van a többiekkel és semmi probléma nem volt. Végül megoldottuk, hogy külön karámban volt pár napig.

Amúgy nem mindegyik ló van négy lábra patkolva, talán 2-3 ló, de van olyan lovuk, amit nem engednek a többiek közé.


Nem tartom felelőtlennek a lovardát, nyilván nem tennék ezt már több, mint 5 éve (azóta ismerem a lovardát, meg a lovakat), ha balesetek lennének. Azóta pedig nem volt és gondolom már előtte is együtt voltak a lovak.


Tudtam, hogy van kockázata, de most százszor jobb élete van ménesben a pacimnak, mint nálam egykén. Úgyhogy én örülök, hogy belevágtam.


De végülis a témát lezárhatjuk, mert választ kaptam a kérdésemre.

2011. júl. 8. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!