Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Németországi lovas iskolákról...

Németországi lovas iskolákról mi a vélemény?

Figyelt kérdés
Főként olyanoknak szól a kérdés, aki kinn lovagolt, vagy tud valamit erről. Jövőre ott leszek egy évig (cserediák leszek), és a lovaglást nem szeretném megszakítani. A suliban azt mondták, hogy megoldható, hogy lovagoljak is. Érdekelne, hogy ott mennyire szigorúak, meg milyen feltételek vannak, milyenek a német lovasoktatók, stb. Egy szóval minden.
2011. nov. 16. 00:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Én láttam kinn egy lovas iskolát évekkel ezelőtt, nagyon más volt, mint az itthoniak.

Egyszerre több mint 10 gyerek lovagolt, vegyesen angol ill western nyeregben, és mindig más volt az éllovas.

Tényleg régen volt már, akkor nagyon tetszett, mert gyönyörű, rendezett lovarda, úgy tűnt mintha az oktató mindenkivel foglalkozna, cavalettik, meg ilyenek...De kicsit sokan voltak. (arra már nem emlékszem h hol volt)

2011. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%
Kívánom, hogy sikerüljön! Abban viszont biztos vagyok, hogy nagyon meg fogsz lepődni! Hogy szigorúak azt nem állítom, csupán elvárják azt, hogy amit teszel, azt komolyan tedd! Náluk nem számít az apuka, anyuka presztízse, ha oda mentél és lovagolni akarsz, ott megtanítanak! A német oktatók jók, ezt nyugodt lelkiismerettel merem állítani. Mindegyiknek van a lovassportban elért eredménye, és nem úgy lettek oktatók és edzők, hogy egy edzői képzésen részt vettek, mint Magyarországon. Németországban eredmény kell ahhoz, hogy valaki oktató, edző lehessen. A feltételekről annyit, hogy minden együtt van ahhoz, hogy eredményes munkát tudjanak végezni, ahol ez hiányzik, ott megvonják az oktatási engedélyt. Elképzelhetetlen, hogy egy ugróedzést két hordóra tett rúdon végezzenek. Akkor eredményesek, ha a jelentkezőket megtanítják lovagolni. Németországban jól működik a lovasiskolák közti bajnokság országos szinten is, ami eleve minősíti az edzők munkáját. Azt tudomásul kell venni, hogy az edző a mindenható, nincs visszabeszélés, renitenskedés, azt kell tenni, amit ő kér! Ha nem hiszel nekem, nézd meg a német lovasok eredményeit!
2011. nov. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!