Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1 db ló (fjord, welsh, hafling...

1 db ló (fjord, welsh, haflingi póni lehetséges) nagy bűzzel jár?

Figyelt kérdés
tehát mondjuk egy fjord paci nagyon kellemetlen szaggal jár?

2011. nov. 16. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1 DB ló szarul érzi magát, mivel társas lény, de amúgy igen! Nagy bűzzel jár, ha nem megfelelően gondoskodsz róla, csak kicsapatod a trágyát a napra!
2011. nov. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jajj nem úgy értem! Hanem hogy tényleg tiszta a helye meg gondozva van!
2011. nov. 16. 20:02
 3/11 A kérdező kommentje:
kihagytam : nagyon köszi a választ :)
2011. nov. 16. 20:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Úgy annyira nem, ha kipucolod minden nap alatta a szart, meg nem a napra dobod ki, hanem valami tárolókonténerbe, ami zárt, akkor nem. De nálunk a szomszéd cigány kikúrja a napra a trágyát, nyáron 10 házzal arrébb is lehet érezni
2011. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi :D akkor hogy tudnám megtenni, hogy nyáron ne a napon legyen , viszont nincs kontérom? vagyis hova rakjam , vagy mire használjam?
2011. nov. 16. 20:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs semmilyen tároló, tehát kinn van a napon. Nincs olyan nagy bűze, mint az mindenki gondolná. Csak annak bűz, aki nem szokott hozzá. Amúgy nem rosszból, de a városi csatornaszag sem kellemesebb illat. A lovaink mégis tiszták, mert rendszeresen kivan pucolva a box, és rendesen le vannak ápolva. A lónak van szaga, de az egyáltalán nem bűz. Ha valaki annak nevezi, akkor mi van azokkal, akik egy liter parfümöt fújnak magukra, ráadásul az olcsóbbik fajtából.
2011. nov. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem bűz a lótrágya szaga, de lehet, hogy a szomszédaitoknak az lesz. Gondolom, azért kérded, mert otthon tartanád. Nos, egy jó tanács (bűz ide vagy oda): ne tarts otthon lovat, pláne egyedül. A ló társas lény, nem lesz jó neki, és neked sem. Volt egy ismerősöm, akinek nem tudtam ezt megmagyarázni, egyedül tartották a lovat háznál. A kiscsaj kijárt vele lovagolni egy darabig, aztán azt vette észre, mindegy, mit csinál, a ló tombolva igyekszik egy arrajáró lovaskocsi után. Akkor persze jött a pánik.

Rövid ideig tartottam otthon 3 lovat. 1000m2-es kertben, tehát egy kis karámjuk is volt. Rendben tartottuk az istállót, rendszeresen elvittük a trágyát, mégse nézte egy szomszéd se jó szemmel. A lovaglás sem egyszerű, hiába laktunk a város szélén, egyutcányira a bikalegelőtől, át kellett mennem egy forgalmas kereszteződésen is, hogy kijussak, nem volt egy lovaglókarám, ahol könnyebb lett volna kicsit dolgozni a lóval, szóval abszolút nem volt ideális. Én meggondolnám.

2011. nov. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ,teljesen igazad van! :) de nálunk nagy a kert és nem az a baj hogy nem tudna dolgozni vagy kényelmesen mozogni , csak épp bénán van a kocsma meg a kert elhelyezkedése is , úgy hogy hosszú és széles de teljesen be lehet látni a kocsmából(tehát azt is látják ahogy lovagolok meg hogy legelészik a ló) tényleg nem jó neki egymaga, meggondolom mert nyáron pl egy egész dinnyének a héja volt bedobálva a kocsmából (kicsi koromba szilánkok voltak és anya úgy szedte ki a számból)...tényleg nem lenne ez jó a lónak hogy akármit akárki oda tudna neki adni.... :(
2011. nov. 17. 18:49
 9/11 A kérdező kommentje:
Gabka 77 előtti ,bocsi nem vettem észre hogy írtál...de köszönöm a választ! Igen nekem se bűz,csak a faluba senki sincs lóhoz szokva és nem hiszem hogy kellemes sörözgetés közben szívesen szagulna akárki is ló trágyát! + az utcán vannak a kiülők(gondolom tudjátok hogy az út előtt van egy kicsi rész) na ott .És belátnak meg érzik....értitek
2011. nov. 17. 18:59
 10/11 Bellington ***** válasza:

Érdeklődj utána a jegyzőnél, hogy a település melyik állattartó körzetbe tartozik, ugyanis van 1-es, 2-es, meg 3-as.

A 3-asban a szomszéd engedélye nélkül is tarthatsz pl. lovat, ha megteremted hozzá a megfelelő feltételeket.

A lótartás megfelelő feltételeit az adott körzet környezetvédelmi hivatalánál fogják tudni megmondani, vagy az illetékesekhez irányítanak.

Ha lovat akarsz tartani, azt be kell jelenteni a jegyzőnél, és ha megfelelő hellyel, elkerített résszel, trágyatárolóval rendelkezel és mindezeket rendben tartod (elszállíttatod a trágyát megfelelő időközönként), akkor nem lehet probléma.

2012. ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!