Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Már nagyon jól megy az ügetés,...

Már nagyon jól megy az ügetés, vágta nyeregben, és már nagyon ki szeretném próbálni a szőrén lovaglást, de csak max ügetni! Egyépként melyik a könnyeb: a szőrén tanügetés, vagy nyeregben tanügetés?

Figyelt kérdés

Még soha nem ültem szőrén!.-)

Várom a válaszokat!-.-'


2011. nov. 16. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát nálam úgy van, hogy az egyik lovamon nagyon kényelmes szőrén lovagolni. Ha tehetném, őt állandóan szőrén lovagolnám. A másik lovamon viszont nyeregben jobb, szőrén rettentően kényelmetlen a marja végett.
2011. nov. 17. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2011. nov. 17. 09:03
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Na vajon melyik könyebb, ha a kényelmes nyeregben ücsörögsz kengyellel a lábad alatt, vagyha tisztán izomerőből tartod meg magad?:P
2011. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
utolsó: mivel még soha nem ültem szőrén, ezért kérdeztem meg!de kösz ezt a választ
2011. nov. 17. 13:24
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát, szerintem szőrén könnyebb tanügetni, mint nyeegben! Az a titka,, hogy egy kicsit hátra kell dőlni. Amúgy szőrén nem ajánlott a könnyűügetés egyrészt mert nem tudsz, másrész mert kellemetlen lehet a lónak. Próbáldd ki nyugodtan a vágtát is, az még jobb mint az ügetés :)) Sok sikert, és huppogásmentes lovaglást!
2011. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez függ attol is ,hogy milyen magas a ló marja de nyeregben könyebb.Ha szőrén nem megfelelő az ülésed(patogsz) akkor tönkre tudod tenni a ló hátát.
2011. nov. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a normális válaszokat!:) (Már aki tényleg normálisan válaszolt!:)
2011. nov. 17. 20:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Én szinte mindig szőrén lovaglom, de mondjuk aki pattog na az nem jó se a lónak se a 'lovasnak'
2011. nov. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2011. nov. 17. 21:25
 10/12 anonim ***** válasza:
mindenképp próbáld ki, szerintem nagyon jó! persze tényleg csak akkor ha kényelmes a ló. és igen ott a tanügetésnél tényleg hátra kell dőlni egy picit, és lehetőleg ne pattogj mert nem jó a lónak se meg neked sem. egyébként szerintem is sokkal jobb a tanügetés szőrén, mint nyeregben. sokkal jobban fel tudod venni a ló mozgását, emellett a kengyellel se kell törődnöd. könnyűügetni ne akarj, egyrészt nem lehet valami jó a lónak, másrészt 2-3 könnyitésnél többet úgysem tudsz csinálni :D a szőrén való vágtázást egyszer próbáltam egy kényelmetlen lóval, aki elég nagyot dob ügetésnél, a vágta előtt elkezdett nagyon gyorsan ügetni, én meg szépen lepattogtam róla :P azóta nem próbáltam más lóval sem.
2011. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!