Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy éves csikóval napi szinten...

Egy éves csikóval napi szinten kb menyit kell foglalkozni?

Figyelt kérdés
Nem akarok venni majd csak jövőre (és igen van tapasztalt edző, és segítettem már csikót be fogatolni.), de csak úgy megkérdezem hogy ilyen korú csikóval mit szoktatok csinálni?? és kb mennyit?
2011. nov. 19. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
El lehet kezdeni szoktatni a pucoláshoz, futószárazáshoz, de még csak nagyon lájtos szinten, hagyd, hogy barátkozzon vele, de ne erőltesd. Napi 20-30 percet eltöltesz a társaságában, átkefélgeted, kiviszed legelni, vagy valami, az bőven elég.
2011. nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kötőfékhez szoktatni,pucolni,felvenni a lábait,karámozni napi 15-20 percet ha rászánsz az már bőven jó.
2011. nov. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm. :)


És ha mondjuk nem 15-20 percet foglalkozok vele hanem mondjuk másfél órát az milyen??

2011. nov. 22. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj azzal az idővel sem, de akkor ne nyúzogasd, hanem csak legyél ott mellette.
2011. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pl: sétálgatni vele, futkározni ilyesmik??
2011. nov. 22. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

csak ne ijedjen meg,a lábait kezd el felszedegetni,később nehezebb lesz.kötőféket próbálgasd meg a vezetgetést.esetleg parellizhetsz is vele.


pat parelli 7 játéka,megéri,én is használom őket.

2011. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. :)
2011. nov. 23. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!