Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért könnyebb a lónak a...

Miért könnyebb a lónak a könnyített ülés? (ügetésben, vágtában)

Figyelt kérdés
Oké, hogy vadászvágtánál vagy kétpontosnál kikönnyítessz, de miért könnyebb ez neki? Attól, hogy nem ülsz, még rászorítod a nyerget combbal, és/vagy beletaposod a nyerget a hátába.. Miért könnyebbek a lónak a könnyített ülések? Hiszen a súlyod ugyanúgy rajta van, a földre, vagy bármi másra semmit nem helyezel, még mindig a hátán vagy...
2011. nov. 21. 18:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
igen,de a hátáról leveszed kikönnyítésnél a súlyt és ezért könnyebb neki,hogy nem teljesen a hátán kell vinnie,mert munkavágtánál az egész súlyodat a hátán cipeli
2011. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
még mindig a hátán vagy de megváltozik a súlypont és ezzel együtt a hátán a súlyelosztás.Mivel könyitett ülésben nem állsz bele (jobb esetbe) a kengyelbe teljesen hanem többségében combbal és térdel támaszkodsz így nem taposod bele a nyerget a hátába.Hozzá tenném ,hogy csak abban az esetben könyebb a lónak ha helyesen van megvalósítva.
2011. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért könnyebb, mert tan- , és könnyũügetéskor nem huppansz és nem pattogsz bele a hátába és vágtában is.
2011. dec. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De ha jól tan- és könnyűügetsz, és jól vágtázol, akkor nem huppansz bele a hátába.. :O
2011. dec. 30. 19:11
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Isteneeem.. -_- figyelj, tanügetésben ÉRZI a ló, hogy mozog valami a hátán, de ha kikönnyítesz, akkor csak a súlyodat érzi.
2012. jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
vagy valami.. de ezt mi nem tudjuk leírni, hanem kérdezd az oktatód.
2012. jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tudom, értem, nyúlbarát asszem leírat, hogy mert szorítasz, így nem a hátán van a teljes teher, hanem ahol térddel szorítasz. Egyébként meg tökmindegy, hogy "mozogsz" a hátán vagy (szerinted) állsz a kengyelben, mert ugyanott van a súlyod. És ha normálisan csinálod, nem pattogsz, úgyhogy nem ütögeted.
2012. jan. 1. 21:11
 8/15 A kérdező kommentje:
De egyébként meg ha 0 tudással, és "vagy valami" szintű hozzászólásaiddal is csak ilyen flegma stílusban tudsz írni, akkor inkább ne válaszolj, köszi:)
2012. jan. 1. 21:17
 9/15 anonim ***** válasza:
hát ezt nem hiszem el.. honnan jött le ebbõl, hogy flegma voltam. szerintem ha valakinek rosszul jönnek le a dolgok akkor mindjárt szétpukkan az agya és iyeneket ír. Úgy õszintén, ha jó lovas vagy, akkor ezt már tudnod kéne, hogy miért könnyebb. És kikérem magamak, hogy 0 szinten vagyok lovaglásban, mert 7 és fél éve járok lovagolni. Szerintem ebbõl az jött le a mondataidból, hogy nem is tudsz lovagolni, vagy pedig csak 1-2 éve jársz. :)
2012. jan. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

" Isteneeem.. -_- "

Oke, 7 eve lovagoldz, en meg hulye vagyok, de 7 ev utan te megg tudx mar, hogy ha normalisan tanugetsz akkor nem pattogsz es huppansz bele a hataba...

2012. jan. 2. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!