Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A képen látható ló az enyém!...

A képen látható ló az enyém! Mindeki mondott rá minden félét. A ti véleményeteket kérem. Ő milyen fajta lehet? A kép léjebb található

Figyelt kérdés

Mondtak rá arabot, kvótert, lipicait..stb.... Szerintetek milyen fajta..Még a jellemét is leírom, ha kéritek :

[link]


2011. nov. 22. 18:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hosszú a nyaka, a teste, rövidek a lábai, keskeny a mellkasa, egyenes a feje. Nos, egy arabnak mindig csukafeje van, jellemzően nem hosszú lovak és a mellkasuk sem keskeny. Szóval ha valóban igaz, amit leírtál, akkor nem tudom, milyen versenyen és ki mondott bármit a lovadról, de nagyon pancser lehet.
2011. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Neapolitano, Conversano, Maestoso, Siglavi, Pluto, Favory, ezek a fő lipicai törzsek. Incitato és Tulipan magyar eredetű, GAETANA, Batosta pedig szerb vagy horvát eredetűek.

A lovad semmiképp sem arab, hiszen az araboknak csukafeje van, lipicai szintúgy nem lehet, mivel nincsenek meg benne a lipicai lovak jellegzetességei. Egyetértek Gabkával. Örülj neki, hogy egyáltalán van lovad. A fajta mellékes.

2011. nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
2011. nov. 23. 17:50
 14/22 A kérdező kommentje:
2011. nov. 23. 17:56
 15/22 anonim ***** válasza:

Arab 99%, hogy nincs benne. Ha egy kicsit is lenne benne arab, akkor az a fején tényleg látszana, az az egyik legjobban öröklődő dolog az araboknál. Ismerősömnek pintó lova van, valahol a nagyon felmenőinél szerepelt csak az arab, és még így is csuka feje van.


A tiédnek pedig nemhogy csuka, vagy egyenes feje van, hanem határozottan félkos.

2011. nov. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Legalábbis a 2. képen nekem félkosnak látszik.
2011. nov. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szerintem valami lipicai félvér lehet a lovad.

Aki arabnak mondta az tényleg hülye, mert az araboknak finomabb vonásaik vannak. Nekem egy arab félvér-sodrott lovam van, hiába sodri, csukafeje van és tömeges, de mégis légies.

Attól mert olvastál xy fajtáról és véletlenül megegyezik pár tulajdonság, még nem jelenti azt, hogy az a lovad.

Ránézésre lipp, mert a feje is félkos, a színe is stimm, meg úgy formára is, viszont az 147 centis marmagasság szerintem kicsit kevés egy lippnek, ezért gondolom, hogy félvér, bár a korát nem írtad.

2011. nov. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nagyon szép lovad van... :) Legyél büszke rá! :)

Lipicai fajtájú ló lehet. Szerintem nincs benne arab, vagy tényleg csak valami nagyon nagyon kevés shagya arab jellem. Teljes mértékben illik rá egy Lipicai jellemzése testalkat alapján.


Lipicai lovad van! :) És gyönyörű!! :)

2011. nov. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
1000 % hogy Lipicai!
2011. nov. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
2011. nov. 23. 20:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!