Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mért drágább a póni, mint a...

Mért drágább a póni, mint a nagy ló?

Figyelt kérdés
A tatámnak ban 8-ónija mind elég drágák...Tudom, h minél kisebb anál drágább..De hát az olyan picikékkel nem bírsz csinálni semmit lovagolni se (csak pici gyerekek) A nagy ló hasznosabb meg jobb is...Van drága ló is .....
2011. nov. 23. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen fajta és tisztavérű-e, ahogy a nagy lovaknál is itt is fontos a származás.

Pl ott vannak a falabellák, az egyik legdrágább lófajta, mérete miatt csak fűnyírónak jó, de a gazdagok kitalálták, hogy ez milyen jó és díszlóként tartják a kertben, mint mások a kutyát. Mellesleg egy póninak is megtudsz tanítani magasiskolai feladatokat.

2011. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Sok minden függ az árától, a fajta, a származás, a képzettség, a kora, neme, a versenyteljesítménye, a meglévő papírjai, az egészségi állapota, és még az is, hogy az adott országban, régióban mennyire van ritkaság számban.
2011. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

A jól (és tényleg jól, nem csak ráülök, oszt többnyire nem rak le...) képzett pónik itthon elég ritkák, és minél ritkább valami, annál többet lehet érte kérni.

Meg szerintem az is benne lehet, hogy egy pónit nem lovagolhat be egy 80 kg-os emberke.

2011. nov. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja...nincs nekem pónim...csak kérdeztem
2011. nov. 24. 16:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem drágábbak, egy ugyanolyan "minőségű" póni arányosan olcsóbb egy nagy lónál. Szóval ha nem tisztavérű, nem is olyan fajta, mint pl a fríz, csak egy kistestű ló, az olcsóbb jóval, mint egy ugyanolyan nagy ló. Viszont nyilván, egy Józsibácsi által eladott 20 éves kocsizott kanca olcsóbb lesz, mint egy csilivili fajtájú póni.
2011. nov. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Minálunk lehet venni elég jó lovat akár fajt is 1ooo eurón alul...a tatám vett keverék pónit ami 16oo euro
2011. nov. 24. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!