Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gyakran előfordul, hogy...

Gyakran előfordul, hogy elindul alattatok vágtába a ló?

Figyelt kérdés

Csak nem rég kezdtem lovagolni, de már háromszor előfordult, hogy csak úgy hirtelen beugrott vágtába a ló (nem mindig ugyanaz)

Egyszer le is estem, mert még nem tudok olyan jól vágtázni és elég hirtelen ért.


Szóval a kérdésem az, hogy gyakran előfordul ilyen, vagy csak én vagyok szerencsétlen?



2011. nov. 25. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem ültetnék kezdő lovat ilyen lóra!!! Amúgy nem nagyon!!
2011. nov. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha jól parancsolsz neki ez nem történik meg...kezdőt,mint én nem ültetnék tapasztalatlan lóra csak valami idősebbre...:)
2011. nov. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Ezaz! szerintem ahova jársz ott fiatal ,rosszul belovagolt lovakra ültetnek,egy normálisan belovagolt ló ilyeneket nem csinál csak ha megijedt!
2011. nov. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Ez elég felháborító, és tökéletesen egyetértek az előttem válaszolókkal... Egy lovasiskolában megengedhetetlen, hogy ilyen kiszámíthatatlan lovakon folyjon az oktatás. Nagyon balesetveszélyes, és felelőtlen... Én azt javaslom, válts lovardát, miután mondtad, hogy ez már többször is megtörtént...
2011. nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Mostanában igen, de csikóról van szó....
2011. nov. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A lovaglás technikai sport a világ legnyugotabb lova is léphet rosszat vagy megijedhet valamitől nem kell már rögtön szídni a lovardát vagy az edző felelőségét keresni,mindenki saját felelőségére ül fel a lóra ,és ez ,hogy váratlanul elindul nem hozható össze az idomítottsági dolgokkal, hanem sokkal inkább a ló természetétől függ.Amikor én tanultam velem is történt ilyen dolog semmit nem vettem észre az egészből csak azt ,hogy a földön vagyok és a ló rohangál össze vissza.Nem vagy szerencsétlen csak még nincsen bisztos ülésed de idővel majd kialakul és nem fognak az ehez hasonló dolgok problémát okozni.
2011. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem egyáltalán nem felháborító.

Ahol én tanultam, körkarámban dolgoztak a lóval, az edző ugye a lovas belső lábát látja, én meg egyszer kint ültem, nem középen álltam vele, és néztem a gyerekek lábát, hát mindnek tök hátul volt, felhúzva. És ezzel meg is fejtettem, hogy miért olyan ideges a ló, és miért akar elrohanni.

Szóval... szerintem figyelj a lábadra. Rendesen belovagolt ló, elvileg beugrik. Iskolalovaknál meg sokszor nem is kell szabályos beugratást csinálnod...

2011. nov. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, gyakran előfordul, ha megijed. Egyáltalán nem felháborító, ha nem tetszik, hogy megijedhet a ló, menj és lovagolj egy műlovat. Nem kell ezen ennyit hisztizni, az első esésem az volt, hogy megbotlott a ló, azóta volt rúgdosás, bakolás, ijedezés vegyesen. Nincs a vágtában semmi, ha ügetni jól tudsz, szólj, hogy szeretnél vágtázni tanulni, így elkerülheted ezt, hogy váratlanul ér, bár amúgy sem kéne megijedned tőle, és fejlődsz is. Pont a minap, kb másfél hete estem, beugratásnál rúgott, meg ugrált, én pedig előredőltem, pedig fél éve van itt, egyszer nem estem le, pedig csinált cifra dolgokat... Beestem a kerítés mellé, meg is taposhatott volna, fájt a lábam, derekam, fejem, mégis visszaültem, és nem érdekelt, hogy utána is rúgott, vagy ugrált. Utána leléptetésnél full hosszú száron galoppozott egy fél kört, akkor sem hisztiztem rajta, pedig annyira megütöttem a derekam, hogy sírni tudtam volna, mikor lépcsőzni kellett. Ha nem bírjátok elfogadni, hogy egy élőlénnyel kell együtt dolgozzatok, és hogy neki is lehet rossz hangulata, vagy egyszerűen csak ilyen a természete. Attól nem szar ló, hogy néha (akár minden alkalommal többször) rájön az öt perc, tanuld meg kezelni, és akkor nem lesz semmi baj belőle. Nem kell túlreagálni, estél, ez van. Volt, hogy egymás után kétszer estem, és ez vagy háromszor megtörtént, mert akkor is rúgott, bár egy másik, és nem bírtam fentmaradni, de visszaültem a második után is, és a harmadiknál már megmaradtam. Az, hogy rúg, az más, de az, hogy ijedezik, abba tényleg nem köthetsz bele, ilyen a természetük. Egyébként csak engem idegesítenek fel ezek a kérdések? Ha nem bírod elfogadni, hogy megijed, akkor nem kell lovagolni, nincs abban semmi felháborító, hogy egy lovas leesik. Megnyugtatlak, nagyon sokat fogsz még esni az életben, nem kell túlreagálni.
2011. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, és bármikor érhet váratlanul bármi, amit nem ismersz. Attól, hogy egyszer megtanulsz vágtázni, érhet váratlanul egy nagyobb megbotlás, elcsúszás, amikor elesel lóval együtt, vagy rádesik. Mivel ezt nem tanítják, ezért neked kell megtapasztalnod, úgyhogy ez sem kifogás, hogy hirtelen ér valami, mert mindig lesz olyan dolog, amit még nem tapasztaltál, hiszen nem gépekről beszélünk, hanem egy állatról...
2011. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
velem nem nagyon szokott előfordulni ilyesmi. de van egy nagyon félős ló a lovardában, régen versenyló volt, de ha nem láttam volna versenyezni el sem hinném hogy valaha versenyló volt, annyira bolond. képes a semmitől megijedni. múltkor is rögtön az első kanyarban ott volt egy szekér, meglátta, erre elkezdett hátrafelé menni majd megindult..de aztán szép lassan mindig sikerül rávennem hogy odamenjen a ,,félelmetes,, dolgok közelébe is :P
2011. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!