Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jogosan félek? Megtörténhet...

Jogosan félek? Megtörténhet ez? Jó tudom bármi megtörténhet, de mégis mennyi rá az esély?

Figyelt kérdés

Már kezdtem megszokni terepen a full vágtát, mikor jött egy új félelmem aminek nincsen alapja de elég reálisnak gondoltam hogy megtörténhet. Szóval attól félek hogy amikor full galoppban vagyunk a lovam felbukik valamiben és felbukunk, ami mind kettőnknél nagy eséllyel végzetes lenne.

Mert hát ugye 50-60km/h-val vágtázunk és felbukunk akkor nem kis baleset lesz. ://


2011. nov. 27. 14:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hm, hát akkor mondjuk ne menj terepre?! Ez olyan, hogy még csak 16 éves vagyok, de már vezettem apukám ölében öt évesen, mennem kellett valahova, és csak úgy mehettem, hogy saját kocsit vezetek, de 120 km/h-val, szerpentín úton. Ha nincs kivel terepre menj, akivel egy szinten vagy, akkor ne menj, ilyen egyszerű...
2011. nov. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem is megyek! Csak azt szerettem volna kérdezni hogy ennek a félelmemnek lehet-e valóság alapja?!
2011. nov. 27. 19:52
 13/17 anonim ***** válasza:

Ennek a félelemnek igen is lehet valóság alapja. A ló még a tök sima talajon is megbotolhat, akár lépésben, de akár vágtában is. Barátnőm lova egy laza rövid vágtánál elbotlott, térdre borult, a barátnőmet meg tovább vitte a lendület és borda törés lett a vége. A lónak semmi baja nem lett.


Ha a lovad hajlamos a botladozásra, akkor ne erőltesd ezt a full vágta témát, főleg ha parázol is egy eséstől. (amúgy ha minél jobban parázol, annál biztosabb, hogy megtörténik).

2011. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz sem terep, sem full vágta, hogy pofára ess a lóval, ezt jobb, ha most rögtön tisztázzuk. Egy rossz lépés, vagy egy rossz mozdulat, és még a lovaspályán is simán felbukhatsz vele, összeszedett vágtában is. Én augusztusban kanyarban buktam fel, a lovaspályán. Nekem vállficamom, a lovamnak kisebb zúzódásai lettek.

Ismerősöm, terepen full vágtában bukott fel, a lova gödörbe lépett, neki bordatörése lett, a lovának pedig meghúzódott az ina és lehorzsolódott a lába.

Akárhogy is, ha lovagolsz bármikor, bármilyen szituáció szülhet végzetes balesetet. Ezek csak kis esések, és puszta szerencse, hogy nem végzetesek. Ha lovagolsz, ezzel számolnod kell. Egyébiránt pedig vannak más sportok, amelyek kevésbé veszélyesek, de azt ne várd, hogy egy fizikai sportban tökéletes biztonságban vagy.

2011. nov. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor fog történni baleset, ha továbbra is velük tartasz, és nem a saját tempódban. Ne agyalj ilyesmin, mert csak bevonzod a bajt, és a lovaglás örömének a kárára megy. Már ne is haragudj, de így NEM élvezet a lovaglás. A lovad is észre fogja venni, hogy szorongsz rajta. Nem gondolkodni kell, hanem cselekedni. Olvass könyveket a baleset megelőzésről, az elsősegély nyújtásról, és kérdezz és olvass arról, hogy mi a teendő, ha baj van. De hogy feleslegesen beképzeled magadnak, hogy mi történhet, hát ez egy óriási nagy butaság!
2011. nov. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

az egyik válaszolónak:


Más az amikor valaki előrelátó és megint más mikor valaki fél valamitől!Ha streszelsz,és egyfolytába azon agyalsz,hogy mi fog történi azt megérzi a ló és átveszi ezt a viselkedést.

2011. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Értem! A legjobb tényleg az amit meg is fogadok hogy nem megyek velük többet terepre. Tudom hogy megérzi és éppen ezért is. Megfordulnak a fejemben ilyenek...Nem félek a lovaglástól, mert ennél szebb és jobb sport a világon nincsen! <3 És semmi pénzért nem hagynám abba. Mégis minden terep előtt gyomorgörcsben vagyok. Úgyhogy többet nem megyek ki velük! :) És nem fogok rajta agyalni. :) egyébként mi is buktunk már pályán, csúszott az út! :))
2011. nov. 28. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!