Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő után fogok benne...

Mennyi idő után fogok benne nyomot hagyni? Nem az hogy bízzon bennem, csak hogy ne csak egy lovas legyek neki!

Figyelt kérdés
Van egy ló a lovardába akit háát szeptember óta lovagolok heti kétszer. A lovat senki más nem lovagolja hétköznap, mert nem szeretik, ugyan is nem éppen a legkedveltebb tulajdonságokkal rendelkezik. Nem iskola ló, de nem lovagolja senki csak én. Eddig nem nagyon tudta vele mit kezdeni mert ellenem dolgozott, és én se voltam elég határozott. Most már viszont kezdünk összhangba jönni. Eddig nem tudta vele vágtázni most meg csak úgy szállunk a pályán, megy a lépésből ügetés is. Nagyon problémás ló. Szóval a lényeg az hogy már kezdünk össze szokni a lovaglást tekintve, de mint ló és lovas kapcsolat mikor alakulhat ki??
2011. nov. 29. 16:59
 1/7 A kérdező kommentje:
*állásból ügetés
2011. nov. 29. 17:00
 2/7 A kérdező kommentje:
És jelent neki valamit is hogy heti kétszer lát??
2011. nov. 29. 17:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is így kezdtük, és nagyon jó, hogy te vagy az egyetlen lovasa! :) Komolyan mintha a saját történetemet olvasnám... Ma pedig már egy kötéllel a nyakában lovagolom. :)

Nekünk kicsit több, mint egy év kellett, hogy idáig eljussunk, pedig én aztán egy tényleg elcseszett lovat kaptam.

Nagyon fontos, hogy ne csak lovagold, hanem földről is foglalkozz vele. Akkor is lepucolhatod, átvakargathatod, amikor nem is akarsz rá felülni, ott lehetsz vele a bokszban, és a körülötte lévő munkákat, feladatokat is próbáld meg elvégezni, így sokkal hamarabb hozzád szokik, ahhoz, hogy ott vagy, és mindig jól dolgok történnek, amikor a közeledben lehet. :)

Néha futószárazd le, vagy vezetve sétálgassatok át 1-2 cavaletti rúdon, illetve olyan feladatokat végezhettek, amik ilyen módon fejlesztik a bizalmat.

Miután normálisan lovagolhatóvá vált, én akkor kezdtem el vele a parellit, így már az alapjaink megvoltak, és sokkal könnyebben lehetett az eddig felépített bizalmat fokozni.

2011. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Amint időm lesz rá több időt fogok vele tölteni. De ezek a dolgok nem fognak menni. Futószárazáskor mindent csinál amit csak szeretnél (negatív dolgokat). Ha csak úgy sétáltatni akarod, elhúz a francba. Általában répa tornázni szoktam vele. Kár hogy lebontották a körkarámot. Direkt írtam hogy problémás mert az erre is vonatkozott. Főleg erre!! :/ :) Sokan mondják hogy olyan mintha az én lovam lenne. :)
2011. nov. 29. 17:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Addig kell nyüstölni, és nem ráhagyni, amíg abbahagyja a hisztizést. Az ilyen érzékeny pontokra kell koncentrálni, amik még nem mennek neki, ha ráhagyod, vagy inkább a szőnyeg alá söpröd, és tudomást sem veszel róla, akkor soha sem fogtok egymásban eléggé bízni, így egy idő után nem fogtok egyről a kettőre jutni.

Úgyhogy szerintem mindenképp szoktasd hozzá ezekhez, próbálgasd vele, ne várj elsőre csodát, de türelem, és kitartás. :)


Mi ott kezdtük, hogy felszállni nem tudtam rá normálisan, mert a szó mindenszoros értelmében kirohant, kimenekült alólam. De nem hagytam annyiban, amikor nem volt rá szükség, akkor is le-föl szálltam, és ha már csak egy pillanatra is megállt, akkor dicséret, simi. És kellett neki idő, de megszokta, rájött, hogy sokkal jobb, ha egy helyben marad, most meg: megveti a lábait, és egy centit nem mozdul, amíg fent nem vagyok, és nem adok jelzést az indulásra. :)

2011. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De muszáj hogy " a szőnyeg alá söpörjem" mert nem engedi oktatóm, hogy futószárazzam vagy kivigyem valahova is egy szál kötőfékkel, mert azt mondta nem marad a kezemen bőr. Egyszer kipróbáltam hogy kivittem a pályára hogy körbe legelje az akadályokat. És tényleg nem maradt a kezemen bőr! :// Elvitt a francba! Nagyon nehéz vele kapcsolatot kialakítani ilyen szempontból mert oktatóm másik oktatóm és még a lányuk is (aki 11 éves -.-" )ott áll a sarkamban és azt kérdezgeti hogy "mi a francnak?" "minek??" Olyan idegesítő már, hogy semmit se csinálhatok magamtól. Már azt hittem hogy kezdte elfelejteni hogy behúzzon a zabtárolóba , tegnap újra megcsinálta...:S olyan rossz volt!! Olyan rossz hogy mindenki meg akarja mondani hogy mit csináljak, még más lovasok is. Mert hogy ők már régebb óta járnak ide és régebb óta ismerik ezt a lovat. :/
2011. nov. 30. 14:05
 7/7 anonim válasza:
Most mi a helyzet?:)
2014. febr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!