Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bizalom építés?

Bizalom építés?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősünknek van 2 lova. Az egyiket nagyon megkedveltem, ő egy 3 éves kis kanca , Magyar félvér fajtájú. A másik 12 éves herélt (bár ő bértartott).

Az ismerősünk nem nagyon szokott velük foglalkozni. Ellátja őket, kiengedi a legelőre stb.

A kancával én szoktam foglalkozni. Rég óta ismerem. De van pár rossz szokása.. harap, rúg, az embert nem tiszteli. Ha elkezdek vele parelli valószínű, hogy bennem jobban meg fog bízni?

Bár most is szokott követni meg engem nem próbál rúgni, csak néha csípkedni próbál.

Esetleg még a parellin kívűl vannak olyan dolgok amivel szorosabbra fűzhetjük a bizalmat?

Mindenféle tanácsot szívesen fogadok! :)


2011. nov. 30. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen parellizni kell, csak törődni vele. Nyilván abból adódik a rossz szokás, hogy amikor kellett volna, azaz eddig, nem foglalkoztak vele, így rászokott mindenre, stb... Be van lovagolva, lábait adja, lehet ápolni? El lett kapatva, nagy lett a szája, mert a tanulékony korszakában ezt szokta meg. Foglalkozz vele sokat, ha megcsíp, csapj a szájára. Lehet úgy is szeretni, hogy határozott vagy vele, igenis üss az orrára ha megcsíp, vagy megpróbál, szokja csak meg, hogy nem ő irányít. Emellett persze attól még szerethet, és te is szeretheted őt, viszont neked is meg kell értened, hogy ha ő a kis 500 kilójával rájön, hogy megteheti, akkor meg is fogja, aminek elég csúnya következményei lesznek.
2011. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Óvatosan a lovakkal,mert nemrég volt a híradóba(RTL) hoogy nyakon harapta gazdáját amikor etette.Légy óvatos.
2011. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Egy állatban nem lehet teljesen megbízni, ott van a gyilkos póni esete is.
2011. nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző, és azelőtti:


Nem a lóban kell megbízni, hanem magadban, magadban kell bíznod, hogy nem csinálsz akkora baromságot, ami kivált egy ilyen reakciót a lóból... ;)

2011. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!