Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya, mikor látja, hogy...

Ha a kutya, mikor látja, hogy közeledik felé a gazdája, a hátára fordul és várja simizést, az a bizalom jele? Csak azért kérdezem, mert nem régóta csinálja ezt.

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ha a hasukat( legérzékenyebb, sebezhetőbb pontjukat) mutatják, szinte odatartják, az a teljes bizalom jele az állatoknál.

2010. máj. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Megalázkodik. Nem biztos hogy a bizalom jele, mert pl ha összeverekszik mással akkor is így adja meg magát és nem hinném hogy abban bízna, csak a kutyákban van ilyen gátlás (legalábbis a normálisakban) hogyha a másik a hasát mutatja akkor nem bántják.

Az én kutyám is szereti ha simogatom a hasát de nem vágja le magát ha megyek csak amikor simogatom és érzi hogy a hasa felé akkor fordul a hátára.

2010. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Aha, értem. Köszi a válaszokat! Nem szoktam agressziven fellépni a kutyával szemben, szóval remélhetőleg a bizalom miatt teszi. Igazából főleg akkor csinálja ezt, amikor alapból is fekszik, ejtőzik.

Ez egyébként lehet egyfajta jele a falkavezérség elismerésének, vagy ahhoz ennek semmi köze?

2010. máj. 5. 12:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az az érdekes, hogy a farkasok is, ha harcolnak a rangért és a vérmenetes csata végén a gyengébb egyed a nyakát/torkát odatartja a magasabb rangú állathoz(nyilván nem azért, hogy elharapja, hanem azért, mert ezzel megmutatja, hogy már védetelen).
2010. máj. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*védtelen
2010. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,Te vagy a falkavezér és igy hódol be elötted:)
2010. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem a bizalom, hanem a megadás jele, inkább félelemre utal. Ha a bizalmát akarná jelezni, akkor nem előre, a közeledtedre mutatná ezt a jelzést, hanem miután odaértél.

Továbbhaladva, valszeg már nem fél, ám mivel a simogatást jutalomnak veszi/vette, f@szán betanítottad neki, hogy így viselkedjen, ha közeledsz.

2010. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kicsit bénán tettem fel a kérdést. Szóval nem fekszik le előre, azonnal mikor meglát, hanem mikor odaérek, és ezt is csak mostanában. Nemrég lett túl az ivartalanitáson, és az azt követő napon nagyon morcos volt, a családból csak engem engedett közel magához, folyamatosan próbáltam vigasztalni, simogattam, sztem még a nyugtató dolgozott benne, és azóta csinálja ezt.
2010. máj. 5. 12:49
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kiskutyám is állandóan hanyatt dobja magát, ha reggeltől estig simiznénk az is kevés lenne neki.
2010. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell ehhez bántatnod, csak biztos olyan jellemű a kutyád hogy nagyon érzékeny, alárendelő típus. Az én kiskutyám amikor pici volt örömében mindig maga alá pisilt amikor hazajöttem pedig nem bántottam. Ez is a megadás jele.
2010. máj. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!