Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért kell a lovagló nadrág?

Miért kell a lovagló nadrág?

Figyelt kérdés
én egyszer viseltem ilyent és nagyon zavart. meg szeretnék tanulni lovagolni engem nagyon zavar ez a nadrág
2011. nov. 30. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem kötelező (bizonyos szinten már igen) viszont sokaknak ebben kényelmesebb. Én is jobban szeretem mint a farmert, vagy a melegítőt.
2011. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A lovaglónadrágon nincsen varrás a belső oldalon, így nem töri fel a lábad. Nem tudom, milyen lovaglónadrágra gondolsz, és mi zavarhatott benne. Sokan, akik nem tudnak lovagolni, a bő törökbugyogót hiszik lovaglónadrágnak.
2011. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem szeretnék profi szinten lovagolni csak hobby lenne. már próbáltam nadrággal és nadrág nélkül, nadrág nélkül sokkal jobb volt mert nem szeretem a szük nadrágokat. és még egy kérdés ha lovat szeretnék akkor muszály profi szinten tudnom lovagoli?
2011. nov. 30. 22:10
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyanítom, fiú vagy? :) (én is) Hozzá lehet szokni, az elején nekem is fura volt, aztán azóta már volt, hogy boltba is bementem úgy. Mondju nem egyedül, többen lovasokkal. Szép lányokon pedig kifejezetten tetszetós.. :D

De ha nagyon zavar, tanulj western stílusban, ott a farmer a divat.

Ha lovat szeretnél, elsősorban a lóval bánni kell megtanulni, ismerni az igényeit, stb.. A lovaglás tudás sem hátrány persze.

2011. nov. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nadrág nélkül legfeljebb nyáron tudsz lovagolni, ilyenkor lefagysz.
2011. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
lány vagyok csak zavarnak a szűk dolgok
2011. nov. 30. 23:04
 7/14 A kérdező kommentje:
tudok bánni a lovakkal mert velük nőttem fel csak a lovaglás maradt ki vaahy
2011. nov. 30. 23:06
 8/14 anonim ***** válasza:
Lovagolni azért kell megtanulni tisztességesen, mert egyrészt nagyon megkönnyíted a saját és lovad dolgát, más részt nem ártasz vele a lónak, a közös munka sokkal élvezetesebb lesz. Nem csak az a lényeg, hogy mindhárom jármódban stabilan ülj a nyeregben, hanem az is, hogy lovaglás közben mi a teendő, hogy hogy látsz neki a feladatok végrehajtásának.
2011. nov. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jah és nem kötelező a lovaglónadrág, ha csak hobbi szinten lovagolsz. Hozzá lehet szokni, de te döntöd el, hogy számodra mi a kényelmes és mi nem. Ha neked úgy tetszik, akkor akár melegítőben is vagy farmerban is lovagolhatsz.
2011. nov. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A melegítő, amikor lovagolni kezdtem, állandóan felcsúszott, a kengyelszíj véresre dörzsölte a vádlimat, a nyereg meg a belső combomat. A farmer angol nyeregben szintén eléggé fel tudja törni az ember lábát, a wrangler jobb, ahol sima varrás van belül. Westernnyeregben meg tökéletes.

Ha angolban akarsz lovagolni, akkor érdemes normális nadrágot venni, esetleg vehetsz rá hosszú chapset, vagy megnézheted a jodhpur gatyákat is.

2011. dec. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!