Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 4 évesen be lehet már lovagoln...

4 évesen be lehet már lovagolni egy lovat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen 2 évesen futószárazzuk 3-4 évesen nyereghez és lovashoz szoktatjuk. ;) de ha kezdő vagy ne állj neki egyedül mert nagyon el lehet rontani
2011. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
van segítségem
2011. dec. 3. 10:34
 3/7 anonim ***** válasza:
igen
2011. dec. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már 3 évesen célszerű elkezdeni.
2011. dec. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3 évesen?nekem valaki azt mondta,hogy 3 évesen nem kell elkezdeni,mert túl fiatal hozzá és a csontozata és az izomzata még gyenge
2011. dec. 3. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán előfordul, hogy még gyenge izomzata van a lónak, de többnyire semmiféle problémát nem okoz nekik, ha elkezdjük belovagolni őket 3 évesen.

Volt olyan lovam, akivel öt éves koráig vártam, mert hatalmas magas ló volt, de vékony, nem vagyok egy nagy súly, de nem szívesen ültem rá. Ötéves korára berakodott szépen, olyan formája lett, hogy öröm volt ránézni, vele akkor kezdtem dolgozni. De a lovak döntő többségét el lehet kezdeni 3 évesen belovagolni.

Kétévesen én futószárazni még nem szoktam, szerintem az korai, háromévesen futószáron kezd, majd szépen nyereg alá tanul.

2011. dec. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az én lovam 4 éves és ugrik meg kocsizva is volt!! nagyon jó lovagolni!!!! *.*
2011. dec. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!