Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges ez, vagy muszáj...

Lehetséges ez, vagy muszáj eladnom? (utaztatással kapcsolatos többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy lovam. De a szüleim ki szeretnének költözni Londonba. A terv nagyon komoly. Lehet , hogy a jövő hónapba már indulunk. De nem szeretném eladni a lovam ugyan is ő a mindenem és nem lehet számomra őt semmivel pótolni. De nem tudom át lehet-e szállítani egy lovat 4 országon, plusz még kompon átszállítani a La Manche csatornán Londonig. Ez az utazás lóval elég összetett és elég költséges lenne, de tegyük félre a pénzt egy kicsit. Ha rendszeres megállnák egy lovas panzióban a lovam estére megpihenne, le lovagolnám és vennénk neki takarmányt és kapna is a panzióban. Ezt 4 országon át csinálnánk és sikeresen megérkeznénk, át lehet-e szállítani egy lovat komppal. Aztán már sima ügy lenne.


Szóval ez egyáltalán lehetséges ?? A lovam 10 éves múlt!


És a kérdés nem vicc...sajnos!! :((


2011. dec. 5. 19:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Jó de repülőgépen egy ló?? Felszállás leszállás? Nem túl rizikós ez? Más egy kutyát hoz le én meg egy lovat vezetek le! xD El képzelem...
2011. dec. 5. 21:36
 12/18 A kérdező kommentje:
http://www.youtube.com/watch?v=1l4x1NYirSw Ja hogy ez valahogy így zajlik!! Hát nem tudom. Ez is szóba jöhet...ha mégis a repülőgép mellett döntünk!!
2011. dec. 5. 21:39
 13/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Azt azért hozzá kell tenni, hogy bármely állat Angliába való utaztatása komoly állatorvosi és bürokatikus kihívás, mivel a lóra is ugyanúgy vonatkozik az 1 hónap karantén, meg kérnek mindenféle vizsgálatokat is, amik szintén nem olcsók. Ajánlom, hogy keresd fel a kinti nagykövetséget, hogy hogy van ennek a mikéntje, mert szigorú szabályok vannak. Lehet az 1 hónap nem is elég ennek a leszervezésére. Gondolom nem lesz olcsó mulatság.


Remélem sikerül megoldani a dolgot és nem kell megválnod a lovadtól :)

2011. dec. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A lószállításnál figyelni kell arra,hogy 6-8 óránként fél-1 órás pihenőt kell tartani. Nekünk Németországba mentek lovaink,teljesen jól bírták. A repülőre úgy tudom bódított állatot lehet felvinni. A repülő lehet olcsóbb,mert ha beleszámítod az üzemanyagot (ami nem 2 ft lesz), a lószállítót(feltéve ha bérelni kell amit ugye haza is kell hozni) a szálláshelyeket,így lehet olcsóbban jönne ki a repülő. Meg lehet a lónak is jobb,hogy nem 4 napot áll a lószállítóba hanem 1 nap alatt lezajlik minden ...

De lehet nem olcsóbb a repülő,de szállítás szempontjából az gyorsabb.

Nem tudom igazából mennyibe kerül egy ló szállítása repülőn. Ha hülyeséget írtam akkor bocsi :)

2011. dec. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Na végre valakinek eszébe jutott a legfontosabb: az állatorvosi engedélyek! Az utsó előttinek igaza van, a leghúzósabb azt lesz elintézni. Nem is biztos, hogy utazhat a ló egy hónapon belül, ráadásul számíts karanténra - Angliában elég húzósak a szabályok.

Magától a szállítástól nem félnék, néhány nap lószállítózás vélhetőleg nem lesz a kedvence a lovadnak, de simán kibírja, legfeljebb utána lepihenteted kicsit. De ha kellemes helyre, főleg ha legelőre kerül, akkor néhány nap alatt rendben lesz teljesen.

Csak egy kérdés: Londonban, háznál, lovat?????

2011. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Hát eddig úgy volt!! Hogy vettünk egy nagyobb házat amihez nagy terület is tartozik ilyen tanya szerűség. Nem London központjába fogunk költözni. Köszönöm a válaszokat. :) Igen a karantén után már mi is érdeklődtünk és nagyon gondolkozunk a repülős szállításon. A szüleim is olvassák a kommenteiteket, és egyre jobban hajlanak a repülőgép felé! Még talán olcsóbb is lenne szerintük is!!
2011. dec. 7. 10:06
 17/18 anonim ***** válasza:

Van egy csomó cég, aki vállal repcsivel lószállítást (google).

(A férjemék cége naposcsibét szállított afrikába.)

2011. dec. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Angliai lószállítóktól (repülős és földi is) érdemes árajánlatot kérni. Végül is mindegy, hogy innen megy lóval, és üresen jön haza, vagy üresen jön és lóval megy Angliába.
2011. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!