Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lótartással, lótenyészt...

Milyen lótartással, lótenyésztéssel kapcsolatos könyveket ismertek, amik tényleg hasznosak?

Figyelt kérdés
Olyan szakkönyv érdekelne, ami a lovak tartásáról, tenyésztéséről szól. De, ha tudtok valamilyen könyvet, ami a lovak kiképzéséről szól, és részletesen, már magasabb szinten lovaglóknak szól, akkor az is érdekel.
2011. okt. 17. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Lótenyésztés kézikönyve. jo vastag,és sokminden van benne
2011. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is ezt néztem ki, csak még nem lapoztam bele. Miről van szó benne?
2011. okt. 17. 19:33
 3/7 anonim ***** válasza:

történelem,anatómia(kivül belül,szervek,csontok,minden),testalakulások,mozgás,(ló elbirálása,ozgásfázisok,hibák,)


színek,jegyek,életkormeghatározás,

tenyésztés mindenféle modon, formában,(kanca működése, ellés,stb)

csikónevelés,betanítás

lovak elhelyezése,tartása,ápolása,gondozása,takarmányozása,

a ló használata(hátas és fogatsportok, kocsi részei stb)

hústermelés,tejtermelés,

a ló egészségvédelme,betegségei


ennyi elég izelitönek?:)

lofajták

2011. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ezekbe képek nem nagyon vannak,nekem van jo sok lovas könyvem,de a képesekben nyilván kevesebb info van.
2011. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Igen, elég ennyi ízelítőnek. Az nem baj, ha kevesebb kép van benne, a lényeg az info.
2011. okt. 17. 20:07
 6/7 MME ***** válasza:

A Lovasakadémia sorozat könyvei között vannak kiválóak is.

A Lótenyésztők kézikönyve megvan nekem, szerintem meg nagyon alap, inkább kezdőknek való, ebből kezdtük a tanulást lovastúra-vezetőin, az előnye viszont, hogy több témával foglalkozik, és jobb, mint az ilyen gagyi kisokosszerű "lószeretők 'szak'könyvei" (értitek, mikre gondolok).

Ha magasabb szinteken jársz, akkor viszont érdemesebb minden téged érdeklő témáról beszerezni egy jó könyvet, semmint ilyen univerzális kiadványokból tájékozódni, mert terjedelménél fogva nem tud jól feldolgozni ennyi témát. Ezért is ajánlom a fenti lovas-sorozatot, mi első félév után már áttértünk azokra a suliban, úgy tudtunk tovább haladni.


Egyébként a leghasznosabbnak a külföldi szakirodalmak voltak, azokat kaptuk tényleges megalapozásként (fénymásolatokat, dvd anyagokat), úgyhogy egy bizonyos szint után sajnos csak nyelvtudással tudsz fejlődni... A hazai piac még nem túl gazdag szakirodalmú.

Illetve, maguktól a mesterektől tanulhat az ember nálunk alapszinten túl, máshogy nem tud.

Monty Roberts anyagaiból is sokat lehet tanulni, és abból legalább jócskán van anyanyelvünkön is.

2011. okt. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A lovasakadémia könyvekből megvan már egy jó pár, meg azért elég jól fel vagyok szerelkezve szakkönyvekkel, de most legfőképp a lótenyésztés érdekel, és magasabb szinteken. Az idegennyelv nem probléma, de magyarul azért mégis csak más. Köszi, hogy írtál!
2011. okt. 18. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!