Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes megpatkoltatni a lovamat?

Érdemes megpatkoltatni a lovamat?

Figyelt kérdés

Az istállótól a pályáig van egy kb. 50 méter beton, utána egy 4 méter kavicsos rész. Azután már csak fű, homok.

Érdemes megpatkolni a lovat?


2011. dec. 7. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Télre? Meglököd a beton elején és elcsúszik odáig, így képzelted?:D


Nem érdemes, bár a kavicsos részt kerülném.

2011. dec. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Kavicsos rész?? Íjj... Szerintem vigyél magaddal egy patakaparót. xD megpatkolhatod hogy ne kopjon el a patája de most jön a téli szezon, nehogy megszívja. Bár akár mikor levetetheted szóval szeintem érdemes. Én voltam olyan loviban ahol építkezési törmelék volt a pályáig, leszórva. Na sz durva volt.
2011. dec. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
az enyém 6 éve nincs pedig nem 50m-ert megy kövön..
2011. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Első ! király vagy :D jó elmélet ..

Én is erre gondoltam ..

2011. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Terepfüggő, ha ilyen dimbes-dombos agyagos talaj van, akkor így őszre-télre érdemes patkolni (mi mindig szoktunk, pedig nem sokat megyünk aszfalton). Igaz idén nem sok eső esett, de sárban jó szolgálatot tesz.


Ha sík terület, akkor 50 m aszfalt miatt nem kell patkolni (ha csak nem azon az 50 m-en akarsz fel-alá járkálni XD), azt a 4 m kavicsot meg én is átsétálom mezítláb, nem ám egy ló (tudom vannak érzékenyebbek, de csekély távolságról van szó). Szóval, ha a ló különösebben nem igényli, pl rossz pataszerkezet miatt, akkor síkon felesleges patkolni.

2011. dec. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha csak akkora részen mentek át, akkor nem érdemes patkoltatni. A kavicsos rész után nézd meg mindig a patát, hogy nem-e ragadt bele egy kis kavics. Mi néha kifogunk ilyet, de amúgy homokos, erdős a talaj, előtte kevés betonnal, de nincs patkolva. Ha viszont telivér-azoknak általában érzékenyebb, vagy gyenge patájú, akkor érdemesebb patkolni, és nem kell tőle sajnálni a kovácsot.. Amúgy felesleges pénzkidobás, ha nem szükséges.
2011. dec. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
56%
Szerintem ha füves és homokos pályátok van akkor nem feltétlenül. Főleg nem télre, ha nincs fedett rész. A hó beleragad a patkóba és ez nagyon zavaró a lónak, bár van már hókivető is amit a kovács tud kérésre a patkó alá rakni. Véleményem szerint ha változó a talaj viszony akkor nem kell patkó. Esetleg lovaglásra besarkallhatod, ha füvesen mész. De a sárban, latyakban csak csúszkálni fog.
2011. dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2011. dec. 8. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!