Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek nem késő elkezdeni...

Szerintetek nem késő elkezdeni lovagolni?

Figyelt kérdés
18 múltam és holnap megyek először, miközben egy csomó fiatal lány már 10 évesen ugorja az akadályokat...így is meg lehet tanulni jól lovagolni?
2011. dec. 9. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Én már láttam 70 éves kezdőt is! Ha hobbizni szeretnél, akkor végképp nincs késő, ha versenyezni, akkor meg nagyon kell igyekezned.

Jó lovazást!

2011. dec. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak akiknek a szülei nem tudták kifizetni, hogy gyerekkorában lovagolhasson. Később meg felnőtt korában már van rá pénze, és akkor kezdi el. Szerintem sosem késő belevágni, én se tehetem meg egyenlőre, hogy lovagoljak, de majd egyszer szeretnék megtanulni, ha lesz rá pénzem.
2011. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi, hát persze hobby, de gondoltam díjugrtásra is.

Szivesen versenyznék majd egyszer.

Lovagoltam már, de úgy h elkezdtem, abbahagytam, elkezdtem, abbhagytam, nem voltam vmi ügyes a vágtáig viszont eljutottam. 3 éve ültem lovon utoljára.

Heti 2x szeretnék menni rendszeresen nem tudom az mire lesz elég.

2011. dec. 9. 11:33
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 évesen kezdtem. És 22 éves volt akkor az oktatóm.

Aztán előfordult, hogy 9 hónapot kihagytam (szülési szabi), és amikor újra kezdtem, egy kb 10 éves kislány szólt be a pálya széléről, hogy szorítsak jobban a lábaimmal, és akkor nem fogok pattogni tanügetéskor (az oktató valamiért bement az istállóba). És nem zavart a jó tanács egy kislánytól, sőt.

Szerintem még versenyszintre is meg lehet tanulni lovagolni ha 18 évesen kezdesz. Talán van valami kor kritérium, hogy X kor felett nem lehet versenyezni?

2011. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sose késő elkezdeni. Ez nem korhoz kötött tevékenység. Amikor kezdet érzel hozzá elkezded. Most jött hozzánk egy apuka is. Már tud egyedül lovagolni és fölraktuk a legnagyobb, legnyugodtabb lóra és fölkérte a gyerekeit is elé. Nagyon édesek voltak. Persze, hogy meglehet. Ez olyan mint a biciklizés, sose késő elkezdeni! :)
2011. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. dec. 9. 11:35
 7/13 anonim ***** válasza:

Nincs, csak nehezebb érvényesülni :)

De ha valaki megteheti, akkor persze hogy lehet, csak nem 2 fillér :(

Heti 2 az soso, eleinte elég lesz, de ha komolyan gondolod, akkor szerintem több kell.

2011. dec. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha hobbi szinten szeretnéd űzni, akkor heti 2 most, és a jövőben is elég lesz :)

Sok sikert, sosem késő!

2011. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi hát elv heti kettő olyan 1,5 órás edzés :) Mennék én többre is de amíg nincs lovam így eléggé költséges :/
2011. dec. 9. 14:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Biztos hogy bírni fogod rögtön a másfél órát? :)
2011. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!