Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni lóvagolni!...

Szeretnék elkezdeni lóvagolni! Milyen ruha kell hozzá? És ezt a ruhát hol tudom beszerezni? És kb menyiért?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 17:40
 1/8 anonim válasza:
100%

Kobak mindenképp, ez kb 5-7ezer forint. A többit majd csak akkor szerezd be, ha már rendszeresen lovagolsz.


Addig is megfelel egy szűkebb (nem lobogó szárú), bokáig érő nadrág, hogy a nyereg ne dörzsölje ki a bőröd/a kengyel ne csípjen oda. Kell egy kicsi sarokkal megáldott edzőcípő, hogy a lábad véletlen se csússzon a kengyelbe. Illetve egy akármilyen póló, de szerintem tartózkodj az élénk színektől, mert megijesztheted a rosszabb idegzetű lovakat egy-egy hirtelen mozdulattal. Kábé ennyi így elsőre.


Késpbb, ha komolyan gondolod jöhet a lovaglónadrág, lovaglókesztyű (bár én ezt sose használtam mégse töri a kezem), lovaglócipő+hopilet/lovaglócsizma, lovaglópálca. Télre majd meleg pulcsi és mellény.

2009. ápr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Még várom a válaszokat elöre köszönöm!
2009. ápr. 29. 18:26
 3/8 anonim válasza:
44%

Hol szeretnél elkezdeni tanulni?

Merre laksz?Választottál már lovardát?

Nagyon nézd meg,hova mész!

Fontos az oktató személye,lovak tartási körülményei,lovarda állapota,lovak képzettségi foka.

2009. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én csak sima farmerban és sportcipőben voltam mindig, mikor lovagolni mentem. ez is simán megfelelt. nekem. persze ha te ragaszkodsz a rendes lovagló ruhákhoz, akkor vegyél. van sok bolt. ha neten rákeresel találsz is, és ha bemész valamelyikbe, akkor tuti segítenek. vagy kérdezd meg ott, ahol lovagolni akarsz, hogy mit ajánlanak.. itt egy weboldal: [link]
2009. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Győrben lakok.. És bábolnára szeretnék járni...
2009. ápr. 29. 19:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég újítottam be egy felszerelést, szóval a kobak kb 6000, cipő 8000, lábszárvédő 5000, kesztű 2500, nadrágot nem vetem, de az is ilyen párezres tétel lehet, összesen kb 30ezer. Nem olcsó, de ebből lényegében egyik se kötelező, csak kényelmi felszerelés, egyedül a kobakot szokták megkövetleni, de azt elvileg adnak. Nadrágnak jó akrámilyen zárt nadrág, meg egy sima talpú cipő, ami nem akadhat bele a kengyelbe eséskor (mert ha beakad a láb abból csúnya sérülés lehet).
2009. ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az alapfelszerelésem: kobak, lovaglónadrág, sportcipőm, hopilet, kesztyű és egy póló + egy pulcsi

Hopiletet azért szeretem, mert ha máshová mész akkor se foglal nagy helyet és nyáron is könnyebb, ha nem egész nap csizmában vagy. Van egy gumi lovaglócsizmám is, de nem volt jó választás bő és nyáron forró télen hideg, inkább csak istállómunkára használom.

Azt mondom mint a többiek: a kobak az első!

2009. máj. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem lóvagolni, hanem lovagolni akarsz!
2010. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!