Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zabla nélküli lovaglás....

Zabla nélküli lovaglás. Mennyire veszélyes? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Akkor kezdem én, ha már feltettem a kérdést. Nem mondom, tényleg fantasztikus érzés az, ha a lovaddal szabadon, szerszám nélkül lovagolhatsz, különböző feladatokat hajthatsz végre. Ahhoz persze egy nagyon jól idomított ló szükségeltetik, és egy képzett lovas. A lovammal eljutottunk már odáig, hogy zabla nélkül gond nélkül lovagolhassunk, mégis az a személyes véleményem, hogy addig lehet így lovagolni, amíg meg nem történik a baj. Mert lehet egy ló bármennyire jól képzett, sosem tudhatod, hogy mikor jöhet egy olyan fordulat, ahol a zabla, a kantár+szár akár életmentő is lehet. Lovagoltam terepen zabla nélkül, és bízom a lovamban, de nem kockáztatom meg, hogy a lovamnak vagy nekem, vagy akár valaki másnak baja essen, mert én szabadon akarok vágtázni. Részemről a zabla marad, még akkor is, ha néhány szabadonidomító szerint gáz vagyok, a lovam nem elég képzett, bla bla bla..

2011. dec. 9. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
ez sztem csak rajtad áll. én még nem probáltam de tetszik az ötlet.a lonak mindenképp jobb,de tényleg ahoz elég megbizhato lonak kell lenni.ha jol van idomitva, sztem lábbal is észhez lehet tériteni ha mondjuk kisebb mértékben ilyed meg vmitöl. de ha megbokrosodik teljesen azon a zabla sem fog segiteni mert a foga közé veszi aztán rángathatod.
2011. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
nekem kezes lovam van, vele bármikor tudok zabla nélkül is lovagoolni. patrac van rajta, de a faluba ide-oda zabla nélküül megyünk
2011. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Én tartom, hogy zablával is lehet jól lovagolni, és zabla nélkül is okozhatsz óriási fájdalmat a lónak. Nyugodtan lovagolj szerintem zablával, én is bízok a lovamban, viszont tudom, hogy akármennyire is jóindulatú, nem várhatom el, hogy úgy menjen mint a gép, és ha valami ráesne terepen, vagy pl egy róka kiugrana elé, bármi, hogy ne ijedjen meg. Hiába jó lovas valaki, szerintem mindenkit érhet olyan váratlanul valami, hogy esés a vége. És elég csak éppen rosszul esni, és nagyon komoly bajok lehetnek belőle... Szóval nyugodtan maradj a zablánál szerintem, tudnod kell jól lovagolni vele, nem szabad tépni a száját, de szerintem ha jól használod, nem lehet belőle baj.:)
2011. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Látszik hogy loviban tanultál..

mi 3 évesen a pónikra csak úgy felültünk mikor kint voltak a karámban (najó segíttetek felülni) de akkor is egyedül voltunk velük meg minden..

szóval a lényeg hogy egyáltalán nem veszélyes ha megvan a kölcsönös bizalom ló és lovas közt!

2011. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó válaszoló, ebből látszik, hogy neked még nem volt komoly lovas baleseted...

A válaszoló teljesen jól látja, lehet akármilyen jó a lovas és a ló között a kapcsolat a ló egy prédaállat, ami ha pánikhelyzet van akkor menekül... Lehet ott kapcsolat köztetek, úgy elvisz egy kötéllel a nyakába ahogy akar.

Persze nyugodtabb lovakon, nyugodt környezetbe mindenki fel mer ülni szőrén, kötőfékkel vagy csak simán. De azt h zabla nélkül menjen vele városba azt már senkinek nem ajánlom. Akármilyen nyugodt is a ló, ha megijed menekül, és mindegy neki h rajta vagy vagy sem.

2011. dec. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is zabla nélkül lovagolok már egy jó ideje. Azt tanácsolom hogy ne sima kötőfékkel lovagolj, hanem ilyennel [link] ez egy csomózott kötőfék, ami nyomást fejt ki a ló orrára. Ha netán hülyül ezzel még mindig jobban meg tudod fogni , mint egy sima kötőfékkel, mert a csomók nyomják az orrát és az fáj neki! Persze ha rájön a bakolhatnék, akkor nem garantálom, hogy fel tudod húzni a fejét, mert annyira nagy fájdalmat nem okoz mint egy zabla, de mégis többre mész vele egy sima kötőféknél!! A lényeg az, hogy akár van zabla-akár nincs egy bakolós lovat nagyon nehéz visszafogni és ott nem ment meg sem a zabla, se semmi . Viszont szerintem a nyereg maradhat, nem kell egyből megváltani a világot azzal, hogy szőrén mész lovagolni...azt csak nagyon megbízható, nyugodt, nem ilyedős lóval lehet!

Ha rohanós és idegbeteg a ló akkor eleve ne használj kötőféket, hanem maradj a zablánál!!!

2012. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahol én lovagolok, ott egyszer ráültek az egyik lóra és kötőfékkel lovagolták... Ahogy rájött, hogy nincs zabla a szájában és mehet ahogy ő gonodolja, mert nincs ami fájdalmat okozzon neki, egyből elkezdett rohanni és ledobta a lovast is!! XD Persze az nem csomózott kötőfék volt... :)
2012. febr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk az eleve egy gonosz, sunyi dög volt !!
2012. febr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!